Ogłoszenia parafialne – 10.11.2013 r

32. Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę

2. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.

3. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą.

4. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i po Mszy spotkanie w kościele. Prosimy wszystkich o obecność.

5. W najbliższą niedziele będziemy gościć w naszej parafii kleryków Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa w ramach tzw. Niedzieli powołań. Klerycy będą głosić kazania na wszystkich Mszach św.

6. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Będę pobierał podatek w Domu Ludowym: 13, 14 i 15 listopada od godz. 11.00 do 17.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 XI w poniedziałek– Święty Marcin, żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim;

• 12 XI we wtorek – Święty Jozafat, biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich;

• 13 XI w środę – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.

• Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II: od Pani Buzdygan nr 97 do Pań. Stanek nr 65.

Intencje Mszalne od 10.11.2013 do 17.11.2013 r.

Niedziela 10.11.

7.00 + Stanisław Mazgaj w 17 r. śm. Józefa żona.

9.00 + Ks. Stanisław Stopka (od mieszkańców z ul. Wyszyńskiego).

11.00 + Helena Urbańczyk w 4 r. śm.

15.00 W intencji parafian.

PONIEDZIAŁEK 11.11.

7.00 + Mieczysław Nowak (od Stanisława Krężołka z ojcem ).

17.00 + Jan i Maria Woskowicz.

WTOREK 12.11.

7.00 + Stefan Głogowski (od kol. i kol. córki Małgorzaty ze stacji Chrzanów).

17.00 Dziękczynna z prośba o bł. Boże i zdrowie w rodzinie.

ŚRODA 13.11.

7.00 + Maria Bajerska (od sąsiadów Bachowskich i Piętaków).

17.00 Dziękcz. z prośbą o bł. Boże dla Haliny w 50 r. urodzin.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 14.11.

7.00 + Antoni Klimowski (od rodziny Garbowskich).

17.00 + Eleonora Hałęba (od siostry Antoniny z rodz.).

PIĄTEK 15.11.

7.00 + Józefa (ona) Perończyk (od siostry Anny z mężem).

17.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od wnuka Mateusza.).

SOBOTA 16.11

7.00 + Józef Maciejczyk (od chrześnicy Stanisławy).

17.00 Dziękcz. z prośbą o bł. Boże i zdrowie w 80 r. ur.

Niedziela 17.11.

7.00 W intencji Bogu wiadomej od Marii i Adama Piekarz.

9.00 + Karolina Kowalska w 4 r. śm., Jan m.

11.00 W intencji parafian.

15.00 + Stanisława (ona) Panksy.