Ogłoszenia parafialne – 17.11.2013 r.

33. Niedziela zwykła.

1. W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

2. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary.

3. Św. Mikołaj zaprasza serdecznie na spotkanie z dziećmi naszej parafii 6 grudnia. Więcej informacji udzielamy rodzicom dzieci. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przed kościołem dla poszkodowanych na Filipinach. Za każda złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy.

4. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary podczas zbierania podatku w Domu Ludowym u P. Sołtysa. Zebrano 259,60 zł.

5. W najbliższy piątek 22 listopada cały nasz Dekanat Babice został zaproszony do udziału w Nowennie miesięcy przed kanonizacja bł. Jana Pawła II do sanktuarium w Łagiewnikach. O godz. 17.00 będzie Msza św. połączona z procesją światła, w czasie której będą rozważana tajemnice światła różańca św. Wszystkich zainteresowanych w tym nabożeństwie prosimy o osobisty kontakt.

6. W przyszłą niedzielę Parafialne Koło Caritas będzie zbierało po każdej Mszy św. ofiary do puszek na mikołajkową i świąteczną pomoc dla dzieci i rodzin naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 XI – w poniedziałek: Błogosławiona Karolina Kózkówna , dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

• 19 XI – we wtorek: Błogosławiona Salomea, zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klarysek.

• 20 XI – w środę: Święty Rafał Kalinowski, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

• 22 XI – w piątek: Święta Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

• Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od P. Andrzeja Piwowarczyka z ul. Jana Pawła II nr 63 od Pani Haliny Socha nr 11 oraz cała ul. Jurajska.

Intencje Mszalne od 17.11.2013 do 24.11.2013 r.

Niedziela 17.11.

7.00 W intencji Bogu wiadomej od Marii i Adama Piekarz.

9.00 + Karolina Kowalska w 4 r. śm., Jan m.

11.00 W intencji parafian.

15.00 + Stanisława (ona) Panksy

PONIEDZIAŁEK 18.11.

7.00 + Maria Bajerska (od rodz. Pierzynków Stańczyków).

17.00 + Jan Szymański, Stefania ż., Józef s.

WTOREK 19.11.

7.00 + Stefan Głogowski (od sąsiadów Mądrzyków).

17.00 + Eleonora Hałęba (od sąsiadki Słowikowej z rodz.).

ŚRODA 20.11.

7.00 + Antoni Klimowski (od sąsiadów syna Wiesława).

17.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od rodz. Gworek z Oświęcimia).

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 21.11.

7.00 + Józefa Perończyk (od chrześniaka Janusza z rodz.).

17.00 + Józef Maciejczyk (od rodziny Kuchtów z Regulic.).

PIĄTEK 22.11.

7.00 + Mieczysław Nowak (od rodz. Klimczaków i P. Stecowej).

17.00 + Jacek Zelech (od chrześniaka Macieja).

SOBOTA 23.11

7.00 + Zofia Bachowska (od syna Józefa z ż.).

17.00 + Adela Słowik-Jędrasik i Edward m.( od syna Leszka z rodz.).

Niedziela 24.11. Uroczystość Chrystusa Króla.

7.00 W intencji parafian.

9.00 O bł. Boże dla rodz. Ciura i Bachowskich.

11.00 + Emil Sujdak w 13 r. śm.

15.00 + Ks. Stanisław Stopka (od mieszk. z ul. Jana Pawła II).