Ogłoszenia parafialne 25.05.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (25.05.2014 r.)

1. Przeżywamy  dziś 6. niedzielę Wielkanocy. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
  1. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.
  1. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

1. W czwartek 29. Maja na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp. Jan Szkodoń udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Z tej racji wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Wszyscy kandydaci do bierzmowania proszeni są o udział we Mszy św. z kazaniem w: poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 jako duchowe przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Spowiedź przed bierzmowaniem w środę od godz. 17.00.
  1. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz zakończenie nabożeństw majowych z procesja eucharystyczną.
  1. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada Święto Dziękczynienia. Którego hasło brzmi: „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II”. Na prośbę naszego Metropolity Ks. Kard. Stanisława Dziwisza we wszystkich kościołach będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny  od Pań. Głogowskich ul. Konwaliowa 4   do Pań. Jarczyków ul. Lazurowa 21.

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 V w poniedziałek – św. Filip Nereusz  – prezbiter; jest nazywany „apostołem Rzymu”;
  • 29 V w czwartek – św. Urszula Ledóchowska – założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi;

Intencje Mszalne od 25.05.2014 do 1.06.2014 r.

Niedziela   25.05.

7.00            W intencji Parafian.

9.00            + Rozalia Kaczmarska, Kazimierz Kaczmarski i Rozalia ż.

11.00            + Zofia Zyznawska w r. śm.

15.00            + Irena Szala w 2 r. śm.

PONIEDZIAŁEK     26.05.

7.00             + Józef Wątroba w r. śm., Stanisława ż., Józef s., Sławomir wnuk.

18.00            + Anna Mazgaj, Franciszek m.

WTOREK     27.05.

7.00             + Danuta Kosterewy i zm. z rodziny Tabarskich.

18.00             + Józef Gąsiecki w 6 r. śm., Stanisław Maciejczyk zięć.

ŚRODA      28.05.

7.00            +Jacek Zelech (od kuzynów: Wacława, Józefa, Krystyny i Stanisławy).

18.00            + Halina Piątek w 13 r. śm., Józef ojciec i i zm. dziadkowie.

CZWARTEK     29.05.

7.00          + Stanisław Urbańczyk w 3 r. śm.

18.00           W intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania.

PIĄTEK        30.05.

7.00           + Marcin Kosowski (od kuzynów Mateusza i Dominika).

18.00            + Franciszek Mazgaj w 14 r. śm..

SOBOTA    31.05.

7.00           + Stanisław Koczur(od córki Anny z rodz.).

18.00            + Aniela Bachowska, Franciszek m.

Niedziela  – 1.06.

7.00            + Ks. Stanisław Stopka (od rodziny Mądrzyków).

9.00            + Maria Perończyk w 3 r. śm., i zm. z rodziny.

11.00            + Franciszek Kowalski, Józefa ż., Anna i dzieci.

15.00            + Amalia Knapik w r. śm.