Ogłoszenia parafialne 22.06.2014

Ogłoszenia parafialne – (22.06.2014 r.)

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w naszym kościele będzie koncert zespołu „Dzwony Podola” z Kijowa. Serdecznie zapraszamy.
  1. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  1. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi.

1. W czwartek 26 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Poświecenie wianków uwitych z ziół oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii.
  1. Zaś w nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  1. W najbliższy piątek, 27 czerwca, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzieży z Gimnazjum o godz. 8.00.
  1. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.
  1. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny  z Kamionki Małej.

Intencje Mszalne od 22.06.2014 do 29.06.2014 r.

Niedziela  – 22.06.

7.00           + Janina Janarek, zm. Rodzice i Teściowie.

9.00            + Jan Pierzynka – od Jana Mazgaja.

11.00            + Zofia Bachowska w 1 r. śm.

15.00            W intencji parafian.

PONIEDZIAŁEK     23.06.

7.00             + Jan Pierzynka, zm. Rodzice, Franciszek brat.

18.00            + Eugeniusz Głogowski 7 r. śm.

WTOREK     24.06.

7.00             + Jacek Zelech (od Jana Taborskiego z rodz.).

18.00             + Jan Bachowski, Jan syn.

ŚRODA      25.06.

7.00             + Zofia Bachowska (od Władysławy i Józefa Cudaków).

18.00            + Antonina Perończyk w 18 r. śm. Jan m.

CZWARTEK     26.06.

7.00          + Stanisław Jarząbek i zm. Rodzice.

18.00           Dziękcz. w 18 r. ur. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Justyny.

PIĄTEK        27.06.

7.00            + Władysław Mazgaj.

8.00            1. Dziękcz. za rok szkolny z prośba o bł. Boże dla dzieci na czas wakacji.

8.00            2. Dziękcz. za 22 lata pracy P. Edwarda Doległo jako Dyrektora Zespołu Szkół w Kwaczale z prośba o bł. Boże i zdrowie.

18.00            + Władysław Kuciel.

SOBOTA    28.06.

7.00           + Franciszek Bachowski i zm. Rodzice.

18.00            + Franciszek Niechwiej w 10 r. śm., Krystyna Szarek w 15 r. śm.

Niedziela  – 29.06. Uroczystość Świetych Apostołów Piotra i Pawła.

7.00            W intencji parafian.

9.00            + Janina Soboń, Józef m. i zm. Rodzice.

11.00            + Józef Taborski w 12 r. śm.

15.00            O bł. Boże dla Dominiki w 1 r. ur. oraz o zdrowie dla Rodziców.