Ogłoszenia parafialne – 10.08.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (10.08.2014 r.)

1. Dzisiaj, w 19. niedzielę w ciągu roku, liturgia stawia nas wobec pytania o to, jaki obraz Boga nosimy w naszym sercu.

2. W środę przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W Kalwarii Zebrzydowskiej uroczystości odpustowe.

3. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  A ponieważ to liturgicznie święto ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione

4. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

W tym tygodniu patronują nam:

• 11 VIII poniedziałek – św. Klara, dziewica, zafascynowana życiem, które wybrał św. Franciszek, poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego klaryskami;
  • 14 VIII czwartek – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia;

5. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny  od Pań. Bulków ul. Stochla  16 do Pań. Radzichowskich ul. Spokojna nr 19. Ze względu na uroczystość, która przypada w piątek serdecznie prosimy aby posprzątać nasz kościół już w czwartek wieczorem.

Intencje Mszalne od 10.08.2014 do 17.08.2014 r.

Niedziela  – 10.08.

7.00           Za parafian.

9.00            + Janina Soboń, Józef m. i  zm. Rodzice.

11.00            + Franciszek Słowik, Franciszka żona, synowie: Jan, Mieczysław i Józef.

15.00            + Honorata Ciura w 3 r. śm., Jan m., Stefan s. i Stanisława córka.

PONIEDZIAŁEK     11.08.

18.00           + Marcin Kosowski (od Karoliny i Piotra Nowak z rodzi. z Rozkochowa).

WTOREK     12.08.

7.00             + Zofia Bachowska (od Rozalii Szpila z rodz.).

ŚRODA      13.08.

18.00            + Maria Jarczyk w 5 r. śm., Władysław m.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK     14.08.

7.00          + Jacek Zelech (od Krystyny i Ryszarda Wyrobiec).

PIĄTEK        15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP

7.00           Dziękczynna z prośbą o zdrowie dla Adama i potrzebne łaski.

9.00            + Maria Perończyk, Józef m. w r. śm.

11.00            + Franciszek Taborski, Aniela ż., Władysława c., Stanisław syn.

15.00            + Jacek Zelech (od rodziny Krynigerów).

SOBOTA    16.08.

18.00            + Stanisław Koczur (od Synalów i córek z rodz.)

Niedziela  – 17.08.

7.00           Rez.

9.00            + Franciszek Mazgaj w 26 r. śm., Maria ż.

11.00            Za parafian (chrzest).

15.00            + Franciszek Głownia w 13 r. śm., Józefa ż.