Ogłoszenia parafialne – 28.09.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (28.09.2014 r.)

1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Pan Sołtys zaprasza dzisiaj o godz. 16.15 na zebranie wiejskie w Domu Ludowym.
  1. Od poniedziałku wieczorna Msza św. będzie o godz. 17.00. Prosimy o tym pamiętać. Jutro, 29 września, święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

1. W najbliższą środę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W tym dniu poświęcenie różańca dla dzieci z klasy trzeciej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie: w niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. W tym roku prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki kl. I i II gimnazjum, we wtorki kl. IV SP, w środy kl. V SP, w czwartki kl. III gimnazjum, w piątki kl. VI SP, w soboty Róże Żywego Różańca. Serdecznie prosimy aby w wyznaczonym dniu były obecne na nabożeństwie wszystkie dzieci z danej klasy. W miarę możliwości prosimy także o udział w nabożeństwie Rodziców i Dziadków tych dzieci.
  1. A w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego Bogu. Adoracja w tej intencji będzie połączona z nabożeństwem różańcowym.
  1. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi na pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów. W tym dniu parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Matki Bożej. Wyjazd z parkingu o godz. 7.45. Zapraszamy do udziału. Zapisy z zakrystii. Z racji pielgrzymki wyjazd do chorych wyjątkowo w czwartek o godz. 8.00.
  1. W najbliższa niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu i uroczysta nabożeństwo różańcowe z procesja do 5 ołtarzy po Mszy św. o godz. 15.00.

W tym tygodniu patronują nam:

• 30 IX we wtorek – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 X w środę – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II od P. Andrzeja Piwowarczyka nr 63 do      Pań. Socha   nr. 11 oraz całą ulicę Jurajską.

Intencje Mszalne od 28.09.2014 do 5.10.2014 r.

Niedziela  – 28.09.

7.00            + Józefa (ona) Mazgaj w 48 r. śm.

9.00            + Antoni Perończyk w 2 r. śm. i zm. Rodziców.

11.00            W intencji parafii – Chrzest.

15.00            + Władysław Kaczmarski i Stefania ż.

PONIEDZIAŁEK     29.09.

7.00           +  Stanisław Synal (od Barbary Berny z rodz.).

17.00            + Jacek Zelech (od rodziny Krawczyków z Babic).

17.00            +  Mazgaj Zofia  (od syna Andrzeja z żoną).

WTOREK     30.09.

7.00             +  Blanka Niechwiej (od rodziny Brzeżniaków).

17.00            + Edward i Adela Jędrasik i ich zm. Rodziców

ŚRODA      1.10.

7.00            +  Jacek Zelech (od sąsiadów Sałgów i Bernych).

17.00            + Edward Kulawik w 6 r. śm., zm. Rodziców i teściów.

17.00            +  Władysława Włodarska (od synowej Wiesławy i wnuków).

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK     2.10.

7.00            +  Marcin Kosowski  (od sąsiadów Pelców).

17.00           +  Honorata Janarek (od wnuków z Gdańska).

17.00           +  Franciszek Jarczyk, Franciszek i Jan synowie.

PIĄTEK        3.10.

7.00             +  Józef Mazgaj (od rodziny Witków i Niechwiejów z Brzezin).

17.00            +  Zdzisław Zemła (od rodziny Jarczyków).

17.00           Dziękcz. w 50 r. śl. z prośba o bł. Boże dla małżonków.

SOBOTA    4.10.

7.00           + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka (od rodziny Trębaczów i Niechwiejów).

17.00            +  Zdzisław Radzichowski (od żony z synem).

17.00            +  Franciszek Mazgaj i zm. Rodzice .

Niedziela  – 5.10.

7.00            O uwielbienie różańca św., który MB dała nam na ratunek świata-od Róż różań.

7.00             + Edward Kulawik w 6 r. śm..

9.00            + Franciszek Paw.

11.00            + Stanisław Węgrzyn w 4 r. śm. Genowefa ż.

15.00            + Franciszek Gaudyn, Rozalia ż.