Ogłoszenia parafialne – 5.10.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (5.10.2014 r.)

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesja wokół kościoła.
  1. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  1. W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych W tym dniu serdecznie zapraszamy na wieczorną Msze św. wszystkie Róże Żywego Różańca z naszej parafii.

1. W środę 8 października przypada 30 rocznica poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Dokonał tego ks. Kard. Franciszek Macharski. W tym dniu zapraszamy całą nasza parafię na wieczorna Mszę św. dziękczynną.
  1. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XIV Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za każda złożona ofiarę serdecznie dziękujemy.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 9 X w czwartek – bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Zielonej od Pań. Szpila nr 19 do
  2. Wiesława Jarczyka nr. 1.

Intencje Mszalne od 5.10.2014 do 12.10.2014 r.

Niedziela  – 5.10.

7.00             O uwielbienie różańca św., który MB dała nam na ratunek świata-od Róż różań.

7.00             + Edward Kulawik w 6 r. śm..

9.00            + Franciszek Paw.

11.00            + Stanisław Węgrzyn w 4 r. śm. Genowefa ż.

15.00            + Franciszek Gaudyn, Rozalia ż.

PONIEDZIAŁEK     6.10.

7.00           +  Franciszek Bachowski w 15 r. śm., Józefa (ona) ż., Franciszek i Stanisław synowie.

17.00            + Jan Pierzynka w r. śm. i zm. Rodziców.

WTOREK     7.10.

7.00             +  Marcin Kosowski (od rodziny Radzichowskich).

17.00            + Jan Perończyk w r. śm., Antonina ż.

17.00             +  Zofia Mazgaj (od Pani Nowakowej).

ŚRODA      8.10.

7.00            +  Franciszek Stanek, Apolonia ż., Stanisław i Kazimierz synowie.

17.00            W intencji naszej parafii w 30 r. poświęcenia kamienia węgielnego oraz o zdrowie i bł. Boże dla ks. Kard Franciszka Macharskiego.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK     9.10.

7.00            + Stanisław Synal  (od Marii Synal z rodz.).

17.00           +  Piotr Janarek, Julia ż., Jan syn.

PIĄTEK        10.10.

7.00             +  Blanka Niechwiej (od kuzynki Ireny z rodz.).

17.00            +  Franciszek Bachowski i zm. Rodzice.

SOBOTA    11.10.

7.00           + Jacek Zelech (od Leszka Kukla).

17.00            O bł. Boże i zdrowie dla Emila w 18 r. urodzin.

Niedziela  – 12.10. – DZIEŃ PAPIESKI.

7.00             + Władysław Ostrowski, Rozalia ż.

9.00            + Edwarda (ona) Kiełebaj w 2 r. śm.

11.00            + Franciszek Niechwiej.

15.00            + Kazimierz Głownia w r. śm., Alojzy ojciec.