Ogłoszenia parafialne 27.12.2015

Ogłoszenia parafialne – (27.12.2015 r.).

1. Dzisiaj z racji Święta Świętej Rodziny po każdej Mszy Świętej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo małym dzieciom i ich rodzicom.
  2. Jutro, święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.
  3. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 17.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii jak w każdą niedzielę.
  5. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci przed każda Msza św.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia po rannej Mszy Świętej cząstka Różańca świętego. Również sobotę o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  7. Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieściliśmy go również na naszej parafialnej stronie internetowej.
  8. Dziękujemy za składkę na ogrzewanie kościoła w minioną niedzielę. Zebrano 3779,50 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 31 XII – w piątek – Święty Sylwester, papież w okresie od 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r., Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego;
  • 2 I – w sobotę – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Zielonej  od Pań.  Szpila nr 19 do Pań. Świątek nr   2.
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego.

Intencje Mszalne od 27.12.2015 do 3.1.2016 r.

Niedziela  – 27.12. 2015

7.00                   + Jan Kaszuba w r. śm. i zm. Rodzice.

9.00                   + Franciszek Kaszuba, Anna ż.

11.00                  + Franciszek Saługa, Józefa ż., Maria c.

15.00                  + Maria i Jan Jochymek w 9 r. śm.

PONIEDZIAŁEK     28.12. 2015

7.00                   + Roman Michalski  (od siostry Władysławy).

7.00                   + Jan Bachowski, Julia ż.

WTOREK     29.12. 2015

7.00                   + Irena Gąska  (od kuzynki Ireny Bachowskiej).

7.00                   + Roman Michalski (od chrześnicy Agaty z rodz.).

ŚRODA      30.12. 2015

7.00                   + Irena Gąska  (od kuzynki Mazgajowej).

7.00                   + Józefa Pierzynka i Czesław mąż  (od dzieci szwagra i brata Albina).

CZWARTEK     31.12. 2015

7.00                  + Roman Michalski  (od Jacka Czak z rodz.).

1 7.00                  Dziękczynna za rok 2015.

PIĄTEK        1.1. 2016  Świetej Bożej Rodzicielki Maryi

7.00                 + Irena Gąska  (od sąsiadki Kużnickiej z rodz.).

9.00                 O bł. Boże dla górników z naszej parafii.

11.00                 + Maria Rożnowska w 10 r. śm., Józef m., Alfred i Franciszek synowie, Maria c.

15.00                 + Eleonora Hałęba w 3 r. śm.

SOBOTA    2.1. 2016

7.00                   + Irena Gąska  (od rodziny Marchewczyków i Woskowiczów).

7.00                   + Józefa (ona) Pierzynka  (od brata Józefa z rodz.).

Niedziela  – 3.1. 2016

7.00                   O miłosierdzie Boże nad nasza Ojczyzną- od Róż Różańcowych.

9.00                   + Władysław Kulawik, Rozalia ż., i ich zmarli Rodzice.

11.00                  O bł. Boże dla Michałka w 5 r. ur.

15.00                  O bł. Boże i zdrowie dla Natalii w 5 r. ur.