Ogłoszenia parafialne 7.02.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (7.2.2016 r.).

1. Dzisiaj w naszej parafii nabożeństwo 40-godzinne. Zapraszamy Wszystkich do Adoracji Pana Jezusa.
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
  3. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.
  4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  2. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 17.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 17.00. Wcześniej od godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
  3. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Droga Krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek o godz. 16.30. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 15.00 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych.
  4. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Prymasa Wyszyńskiego  od    Pań.  Bachowskich   do Pań. Korpała.
  1. Od przyszłej niedzieli 14. lutego w Regulicach Kurs dla Narzeczonych. Wszystkie informacje na tablicy ogłoszeń.
  1. We wtorek o godz. 14.30 w naszym kościele będzie pogrzeb ś.p. Juli Dębskiej.

Intencje Mszalne od 7.2.2016 do 14.2.2016 r.

Niedziela  – 7.2. 2016

7.00                   O pomoc w cierpieniu i zdrowie dla chorych – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Jan Wierzba w r. śm.

11.00                  + Józefa (ona) Głownia w 15 r. śm., Franciszek m.

15.00                  + Bogdan Sikora w 3 r. śm.

PONIEDZIAŁEK     8.2. 2016

7.00                   +   Irena Gąska  (od znajomych z Przegini).

17.00                 + Jan Kulczyk   (od teściów z Jankowic).

WTOREK     9.2. 2016

7.00                    O zdrowie i bł. Boże dla Leokadii w 90 r. ur.

17.00                  + Zofia Szarek  (od Pani Nowakowej)

ŚRODA      10.2. 2016

7.00                   + Irena Gąska  (od kuzynki Bochenkowej).

9.00                  +   Ferdynand Niemczyk  (od syna Mariana z rodz.).                                                                                                                                                                         17.00                  + Natalia Szpila w r. śm.

CZWARTEK     11.2. 2016

7.00                  +   Andrzej Kosowski  (od syna Marka z żoną).

1 7.00                  O zdrowie i bł. Boże dla wszystkich chorych z naszej parafii.

PIĄTEK        12.2. 2016

7.00                 + Ferdynand Niemczyk   (od wnuczki Magdaleny z rodz.).

17.00                  + Józefa (ona) Niechwiej  (od wnuka Mirosława   z rodz.).

SOBOTA    13.2. 2016

7.00                   + Jan Kulczyk, Stanisław Kłaput.

17.00                  + Józef Pierzynka w 21 r. śm.

Niedziela  – 14.2. 2016

7.00                   + Józefa (ona) Niechwiej  (od wnuczki Doroty   z rodz.).

9.00                   + Zofia Szarek  w 1 r. śm.

11.00                  + Mieczysław Kurzański w 13 r. śm.

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Pauliny w 18 r. ur.