Ogłoszenia parafialne 13.03.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (13.3.2016 r.).

1. W piątą niedzielę wielkiego postu zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży. Dzisiaj pierwsze zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej  o godz. 17.30.   W  kościele są wystawione kosze na żywność, która zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.
  2. Dziś również przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa drogi krzyżowej.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  5. W piątek zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Zbiórka wszystkich chętnych o godz. 18.45 przed naszym kościołem. O godz. 19.00 wyruszymy do Alwerni.
  6. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.
  7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o godz. 11.00 ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować uroczystą procesję – Marsz dla Jezusa. Przygotujmy zatem palmy. Po Mszy św. konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.
  8. Dzieci z naszej parafii przygotowały bukszpan, baranki pieczone oraz babki wielkanocne na stół świąteczny. Będzie je można nabyć w przyszłą niedzielę przed kościołem po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. Złożone ofiary będą przeznaczone na zakup pakietów pielgrzyma ŚDM Kraków 2016 dla dzieci i młodzieży z naszej scholii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 III we czwartek– św. Patryk, apostoł i patron Irlandii

W minionym tygodniu w naszym kościele był pogrzeb + Stanisława Głowni. Módlmy się w Jego intencji i za naszych bliskich zmarłych.

1. W zakrystii do nabycia cukrowe baranki. Wielkanocne.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jagodowej i Piaskowej czyli cały Płoszczań.

Intencje Mszalne od 13.3.2016 do 20.3.2016 r.

Niedziela  – 13.3. 2016

7.00                     + Genowefa i Czesław Szustak.

9.00                   + Jan Nowak w 4 r. śm.

11.00                  +   Franciszek i Józefa Niechwiej.

15.00                  + Kazimierz Krawęda w 3 r. śm.

PONIEDZIAŁEK     14.3. 2016

7.00                +   Ferdynand Niemczyk  (od sąsiadki Mazgajowej i Głogowskich).

17.00               + Józef i Rozalia Lizończyk i zm. Rodzice.

WTOREK     15.3. 2016

7.00                   +   Jan Kulczyk  (od Zarządu Kółka Rolniczego z Kwaczały).

17.00                  + Tadeusz Stec.

ŚRODA      16.3. 2016

7.00                   +   Ferdynand Niemczyk  (od rodziny Marchewczyków i Woskowiczów).

17.00                  + Józef Nowak.

CZWARTEK     17.3. 2016

7.00                   + Jan Nowak w r. śm., Adela ż. i zm. Rodzice.

1 7.00                   ++ Za zmarłych polecanych Bogu w tegorocznych wypominkach.

PIĄTEK        18.3. 2016

7.00                 +   Jan Likus w 11 r. śm., Aniela ż. zm. Rodzice, Józef zięć, Halina wnuczka.

17.00                  + Józef  Głownia, Maria ż., Józefa córka, Alojzy syn.

SOBOTA    19.3. 2016

7.00                   +   Józefa Augustyn.

17.00                  +   Antonina Turaczyk w 4 r. śm., Józef m.

Niedziela  – 20.3. 2016  – Niedziela Palmowa.

7.00                   + Edward Kulawik.

9.00                   + Krzysztof Głownia w 9 r. śm.

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  + Józef Perończyk, Maria ż., Józef syn.