Ogłoszenia parafialne 6.03.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (6.3.2016 r.).

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W naszej parafii początek rekolekcji, które zakończymy w środę. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
  2. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.
  3. W zakrystii do nabycia cukrowe baranki wielkanocne. Składane przy tej okazji ofiary zasilą nasz  Parafialny Zespół Caritas oraz staną się wsparciem dla ludzi starszych, chorych, a zwłaszcza dzieci. Jeśli ktoś z wiernych ma osobiste zobowiązania wynikające z sakramentu pokuty to może złożyć swoją ofiarę jako jałmużnę postną do naszej parafialnej skarbony. Tam też można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
  4. W piątek i sobotę wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas już po raz szósty brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwerni i Kwaczale. Także w niedzielę 13 marca w naszym kościele będą wystawione kosze na żywność, która zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.
  5. W piątek 11. Marca spotkanie Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 o godz. 19.00. Młodzież zaprasza na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 20.00.
  6. Pierwsze zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę 13 marca o godz. 17.30.
  7. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Św. Stanisława Kostki  od    Pań.  Garnków   do Pani  Żądłowej.

Intencje Mszalne od 6.3.2016 do 13.3.2016 r.

Niedziela  – 6.3. 2016  (rekolekcje)

7.00                     W intencji parafii.

9.00                   Dziękcz. za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i zdrowie w 70 r. urodzin.

11.00                  +   Władysław Paw, Maria i Julia żony.

15.00                  + Józefa (ona) Biel w r. śm., Roman mąż.

PONIEDZIAŁEK     7.3. 2016 (rekolekcje)

8.00                   +   Jan Kulczyk  (od rodziny Garbowskich).

9.30                   W intencji chorych.

18.00                 O zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

WTOREK     8.3. 2016 (rekolekcje)

8.00                   + Julia Paw w r. śm., Władysław mąż.

18.00                  O bł. Boże dla Agnieszki w 18 r. ur.

ŚRODA      9.3. 2016 (rekolekcje) Dzień SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

9.00                   +   Ferdynand Niemczyk  (od rodziny Zimolągów).

10.45                  W intencji parafii.

16.00                  W intencji parafii.

18.00                  + Stanisława (ona) Berny.

CZWARTEK     10.3. 2016

7.00                   + Jan Kulczyk (od Magdaleny i Grzegorza Siwek).

1 7.00                   O zdrowie i bł. Boże dla Pań z KGW z okazji Dnia Kobiet.

PIĄTEK        11.3. 2016

7.00                 +   Ferdynand Niemczyk  (od rodziny Fajfer).

17.00                  + Helena Taborska, Albin mąż.

SOBOTA    12.3. 2016

7.00                   +   Stanisław Szala w 17 r. śm. i zm. Rodziców.

17.00                  +   Aniela Kulawik, Franciszek m., Józef Jarek, Mieczysław zięć.

Niedziela  – 13.3. 2016

7.00                   + Genowefa i Czesław Szustak.

9.00                   + Jan Nowak w 4 r. śm.

11.00                  +   Franciszek i Józefa Niechwiej.

15.00                  + Kazimierz Krawęda w 3 r. śm.