Ogłoszenia parafialne 1.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (1.5.2016 r.).

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo.Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie po Mszy św. wieczornej.
  1. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione jak w każda niedzielę. Podczas Eucharystii o godz. 11.00 będzie uroczysta Pierwsza Komunia św. dla dzieci z klasy trzeciej. Spowiedź przed Pierwsza Komunią św. w poniedziałek o godz. 9.00.

1. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Uroczysta Msza św. w intencji naszych strażaków z Kwaczały będzie w sobotę o godz. 18.00.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi na pierwszy piątek maja. W sobotę po Mszy św. po godz. 7.00 zapraszamy na różaniec św. Także w sobotę o godz. 9.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy IV.
  1. Dziękujemy za ofiary na remont dachu naszego kościoła. W miesiącu kwietniu zebrano 18 780 zł. Dziękujemy też za składkę na pomoc dla Ukrainy z ubiegłej niedzieli. Zebrano 1082, 50 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła
  • 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników
  • 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny z ul. Patelskiego 18,21,16,19,14,17,12,10 i ul. Ogrodowej 1,3,5,8,6,4,2 czyli od Pań. Kurników do Pani Marii Jarczyk.

Intencje Mszalne od 1.5.2016 do 8.5.2016 r.

Niedziela  – 1.5. 2016

7.00                   +   Józefa (ona) Niechwiej  (od rodziny Szymulów).

9.00                   O bł. Boże i dary Ducha św. dla Kamila podczas egzaminów maturalnych.

11.00                  + Bronisława (ona) Szala i zm. Rodzice.

15.00                  +   Stefania Pierzynka, Albin mąż w r. śm.

PONIEDZIAŁEK 2.5. 2016

7.00                  +   Rozalia Rychlik  (od wnuka Michała  z rodz.).

18.00                 + Tadeusz Piegza i zm. Rodzice.

WTOREK     3.5. 2016 – Królowej Polski

7.00                   O zdrowie i bł. Boże dla Zofii i Wiesława w 30 r. śl.

9.00                    + Rozalia Wójcik, Adam m., w 14 r. śm.

11.00                   O bł. Boże dla dzieci z klasy III w dniu Pierwszej Komunii św.

15.00                  + Józef Pałka – od rodziny Glistaków i Kowalskich.

ŚRODA      4.5. 2016

7.00                   +   Józefa (ona) Niechwiej  (od Józefa Feliksika z rodz.).

18.00                  + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

CZWARTEK     5.5. 2016

7.00                  +   Adela Warszawska w 5 r. śm., Jan i Feliks mężowie.

1 8.00                + Stanisław Banasik.

PIĄTEK        6.5. 2016

7.00                  Dziękcz. w 40 r. ur. z podziękowaniem za dar życia    i o bł. Boże dla Artura z rodz.

18.00                   +   Stanisława (ona) Jarczyk  (od Marii Jarek).

SOBOTA    7.5. 2016

7.00                  + Stanisława (ona) Mazgaj.

18.00               O bł. Boże dla OSP z Kwaczały przez  wstawiennictwo patrona św. Floriana.

Niedziela  – 8.5. 2016  Wniebowstąpienie Pańskie

7.00                   +   Kulka Stanisław, Anna ż., Stanisław Szczypta, Konstancja ż.

9.00                   + Andrzej Rożnawski, Maria ż., Stanisław syn.

11.00                  O bł. Boże dla dzieci z klasy IV w rocznice Pierwszej Komunii św.

15.00                  +   Stanisław Wątroba – od żony z synem.