Ogłoszenia parafialne – 29.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (29.5.2016 r.).

1. Dzisiaj o godz. 18.00 w kapliczce obok Starego Dworzyska będzie Msza św. i majówka. O godz. 17.00 wyruszymy pieszo w pielgrzymce od naszego kościoła do kapliczki na Kamionce. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian.
  1. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również
    po Mszy św. o godz. godz. 18.00.

1. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła.
  1. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 18.00.
  1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii. Po Mszy św. będzie uroczyste błogosławieństwo dzieci.
  1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 VI w środę – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku.
  • 3 VI w piątek – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy.
  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na drugi Piknik Parafialny. Szczególnie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Memoriale ku czci ks. Proboszcza Stanisława Stopki. Będzie nim drugi już biegu na dystansie 8300 m. Trasa prowadzi od szkoły ul. Spokojną, Prymasa Wyszyńskiego, Widokową, Jurajską  z metą przy scenie obok szkoły. Wszyscy chętni do udziału w tym biegu proszeni są o stawienie się o godz. 13.45 pod główną sceną przy szkole.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny z ul. Różanej od Pań. Jarczyków   do Pań.  Nawalańców.

Intencje Mszalne od 29.05.2016 do 5.06.2016 r.

Niedziela  – 29.05. 2016

7.00                     +   Stanisława (ona) Warchoł, Józef m.

9.00                   + Antonina i Józef Jarczyk, synowie: Wiesław i Józef.

11.00                  +   Irena Szala w 4 r. śm., Stanisław m.

15.00                  + Anna Mazgaj w 14 r śm., Franciszek m.

PONIEDZIAŁEK 30.05. 2016

7.00                  +   Rozalia Rychlik  (od wnuka Marcina z rodz.).

18.00                  + Franciszek Mazgaj w r. śm.

WTOREK     31.05. 2016

7.00                   +   Aniela Bachowska, Franciszek m.

18.00                  + Stanisław Urbańczyk w 5 r. śm.

ŚRODA      1.06. 2016

7.00                   +   Czesław Halbina  (od Jana i Marii Głowniów).

18.00                  +   Wiesław Jarczyk  (od brata Jacka z żoną.).                                                      .

CZWARTEK     2.06. 2016

7.00                  +   Rozalia Rychlik  (od rodziny Garnków).

1 8.00                O bł. Boże i zdrowie dla wszystkich dzieci z naszej parafii.

PIĄTEK        3.06. 2016

7.00                  +   Wiesław Jarczyk  (od sąsiadów Rożnawskich).

18.00                   +   Stefania Piegza  (od córki Bernadetty  z rodz.).

SOBOTA    4.06. 2016

7.00                  +   Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

18.00                 +   Zofia Szarek  (od rodziny Wieczorków).

Niedziela  – 5.06. 2016

7.00                   O bł. Boże, opiekę dla dzieci i młodzieży z naszej Parafii – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Stefania Piegza w 1 r. śm., Edward m.

11.00                  +   Antoni i Józefa (ona) Giermek w r. śm.

15.00                  + Amalia Knapik i Michał  m.