Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego 15.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (15.5.2016 r.).

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie.
  1. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru po Mszy św. godz. 18.00 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Jest to święto nieobowiązkowe lecz serdecznie zapraszamy Wszystkich do udziału w liturgii. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

1. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
    i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.
  1. W kolejny czwartek czyli 26 maja przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jak co roku serdecznie prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 16 V w poniedziałek– św. Andrzej Bobola
  1. W sobotę pielgrzymka do Częstochowy i Piekar Śląskich. Zbiórka o 7.30 na parkingu.
  1. Spotkanie dzieci i młodzieży wyjeżdżających w czasie wakacji na Mazury w najbliższa niedzielę o godz. 16.00 w kościele.
  1. Dziękujemy Rodzicom Dzieci z klasy IV za dar ołtarza 450 zł. na remont dachu złożony w czasie Rocznicy Komunii Świętej swoich dzieci. Tym samym łączna kwota zebranych środków na naszym koncie parafialnym przeznaczona na remont dachu kościoła wynosi 23 890 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny z ul. Kwiatowej 4,5,7,9,11,13 ul. Polnej 8,6,12,9 czyli od Pań. Głowniów do Pań. Łaciak.

Intencje Mszalne od 15.5.2016 do 22.5.2016 r.

Niedziela  – 15.5. 2016  Zesłanie Ducha Świętego

7.00                   +   Zofia i Antoni Ziajka w r. śm.

9.00                   O zdrowie i bł. Boże dla rodziny.

11.00                  Dziękczynna za dar powołania  z prośbą o nowe  powołania kapłańskie z naszej parafii.

15.00                  Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Andrzeja w 60 r. urodzin.

PONIEDZIAŁEK 16.5. 2016 NMP Matki Kościoła

7.00                  +   Andrzej Kosowski  (od rodziców synowej Beaty z Pogorzyc).

9.00                  +   Rozalia Rychlik  (od górników z Kwaczały).

18.00                  + Antoni Filipek, Antonina ż., Stanisław syn, w r. śm.

WTOREK     17.5. 2016

7.00                   +   Franciszek Szpila, Anna ż.

18.00                  + Irena Turalik.

ŚRODA      18.5. 2016

7.00                   +   Wiesław Jarczyk  (od brata Władysława z córką i od Oli).

18.00                  +   Julia Dębska  (od męża).

CZWARTEK     19.5. 2016

7.00                  ++ Za zmarłych polecanych Bogu w tegorocznych wypominkach.

1 8.00                +   Rozalia Rychlik  (od syna Edwarda z żoną).

PIĄTEK        20.5. 2016

7.00                  +   Rozalia Rychlik  (od siostry Heleny).

18.00                   +  Franciszek Janarek, Honorata ż., Stanisława c., Alfred zięć w r. śm.

SOBOTA    21.5. 2016

7.00                  +   Andrzej Kosowski  (od szwagra Stefana i siostrzenicy Teresy z rodz.).

18.00               +   Ferdynand Niemczyk  (od przyjaciół Stasi i Mariana z Chrzanowa).

Niedziela  – 22.5. 2016  Najświętszej Trójcy

7.00                   +   Wiesław Pierzynka.

9.00                   + Rozalia Kaczmarska, Kazimierz Kaczmarski i Rozalia żona.

11.00                  +   Stanisław Wątroba  (od córki Moniki).

15.00                  + Stanisław Piegza i zm. Rodzice – od chrześnicy Ani z rodz.