Ogłoszenia parafialne 28.08.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (28.08.2016 r.).

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  1. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

1. W środę, w ostatni dzień sierpnia od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
  1. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły na Eucharystię o godz. 9.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.
  1. To także pierwszy czwartek miesiąca. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. W sobotę o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. W pierwszą sobotę po  Eucharystii p godz. 7.00 odmówimy różaniec.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła;
  • 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka;
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła.Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny z ul. Prymasa Wyszyńskiego czyli od Pań. Bachowskich   do Pań. Korpała.

Intencje Mszalne od 28.08.2016 do 4.09.2016 r.

Niedziela  – 28.08. 2016

7.00                   + Edward Rożnawski w r. śm., Marcin wnuk.

9.00                   + Rozalia i Józef Lizończyk i ich zm. Rodzice.

11.00                  Dziękcz. w 35 r. ślubu Wiesławy i Kazimierza z prośba o zdrowie i bł. Boże.

15.00                  + Kazimierz Opaliński w 1 r. śm.

PONIEDZIAŁEK 29.08. 2016

7.00                   +  Wiesław Jarczyk  (od Franciszka Szpili  z rodz.) .

18.00                  +  Rozalia Rychlik  (od Rady Sołeckiej) .

WTOREK     30.08. 2016

7.00                   +  Czesław Halbina  (od sąsiadów Ziajków z rodz.) .

18.00                  + Helena i Franciszek Korpała, zmarłych teściów Ziębów, Stanisław Kozak.

ŚRODA      31.08. 2016

7.00                    +  Rozalia Rychlik  (od sąsiadów Ciurów) .

18.00                    +  Wiesław Jarczyk  (od Kadłuczków z Grojca) .

CZWARTEK     1.09. 2016

7.00                    +  Stefania Piegza   (od wnuka Marcina  z rodz.) .

9.00                  O bł. Boże w nowym roku szkolnym.

18.00                  + Krystyna Biel w 1 r. śm.

PIĄTEK        2.09. 2016

7.00                   + Teresa Wilczak w r. śm.

18.00                 Dziękczynna za dar życia z prośba o bł. Boże.

SOBOTA    3.09. 2016

7.00                  + Józef Nowak w 11 r. śm., Halina córka, zm. Rodzice i Teściowie.

18.00                  + Stefan Pająk i zm. Rodzice.

Niedziela  – 4.09. 2016

7.00                   O opiekę Królowej Polski nad światem – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

11.00                  Dziękcz. w 40 r. ślub Aliny i Andrzeja z prośba o zdrowie i bł. Boże.

15.00                  + Waleria Hajduk w r. śm., Szczepan m., Stanisława córka.