Ogłoszenia parafialne 27.11.2016

Ogłoszenia parafialne – (27.11.2016 r.).

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku.
  2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.
  3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 różaniec i o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.
  5. W najbliższą niedzielę przypada tradycyjna ,,Barbórka,, zapraszamy wszystkich naszych górników oraz ich Rodziny na Mszę św. o godz. 14.00.
  6. W wtorek 6. Grudnia o godz. 18.00 św. Mikołaj jak w latach ubiegłych spotka się z dziećmi z naszej parafii.
  7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w piątek po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu patronują nam:

• 30 XI w środę – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra;
  • 2 XII w piątek– bł. Rafał Chyliński, prezbiter;
  • 3 XII w sobotę – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

Intencje Mszalne od 27.11.2016 do 4.12.2016 r.

Niedziela  – 27.11. 2016

7.00                     +  Bogusława (ona) Malatyńska i Stanisława (ona) Niechwiej   (od rodz. Kulawików).

9.00                   + Kazimiera Cichoń w 1 r. śm., Bronisław mąż, Stanisława córka.

11.00                  + Franciszek Słowik, Franciszka ż., : Jan, Mieczysław i Józef – synowie.

15.00                  + Mieczysław Garnek, Otylia ż., Czesław syn.

PONIEDZIAŁEK  28.11. 2016

7.00                   +  Stefania Piegza   (od sąsiadów Ziajków).

17.00                  +  Emil Sujdak w 16 r. śm., i zm. teściowie.

WTOREK     29.11. 2016

7.00                   +  Stefania Gąsiecka   (od Władysławy i Józefa Domagała).

17.00                  +  Wiesław Jarczyk   (od rodziny Banasiów).

ŚRODA      30.11. 2016

7.00                    +  Maria Druzgała   (od sąsiadów Taborskich).

17.00                    +  Józef Dudka, Janina ż., Andrzej syn.

CZWARTEK     1.12. 2016

7.00                  +  Bogusława (ona) Malatyńska i Stanisława (ona) Niechwiej   (od sąsiadów Ciurów).

17.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Stanisławy Kulawik w 80 r. urodzin.

PIĄTEK        2.12. 2016

7.00                   +  Genowefa  i Jan Węgrzyn    (od córki Janiny z mężem).

17.00                  + Janina Woskowicz, Paweł wnuk.

SOBOTA    3.12. 2016

7.00                  + Krystyna Biel   (od córki Barbary z mężem).

17.00                  + Stanisław Sikora w 6 r. śm.

Niedziela  – 4.12. 2016.

7.00                   Dziękczynna za Rok Miłosierdzia – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

11.00                  +  Jan Lizończyk   (od rodz. Saługów i Jazowskich).

14.00                  O bł. Boże dla górników z parafii Kwaczała.                                                                                                 .

15.00                  +  Rozalia Głogowska   (od rodz. Szmaciarz i Bolek).                                                 .