Ogłoszenia parafialne 4.12.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (4.12.2016 r.).

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, która przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, która jest szczególną patronką górników i hutników. Wszystkim naszym górnikom składamy życzenia błogosławieństwa i opieki Bożej w czasie swojej pracy.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.
  4. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. We wtorek 6. grudnia o godz. 18.00 św. Mikołaj jak w latach ubiegłych spotka się z dziećmi z naszej parafii
  5. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze Święte o godz. 7,00, 9,00 i 17.00.
  6. W piątek i sobotę wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas już po raz siódmy będą brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwerni i Kwaczale. Także w niedzielę 11. grudnia w naszym kościele będą wystawione kosze na żywność. Zebrana zrywność zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.
  7. Dziękujemy za ofiary na remont dachu naszego kościoła. W listopadzie zebrano 15 560 zł. Tym samym łączna kwota zebranych środków na naszym koncie parafialnym  wynosi 137 675 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą. W  grudniu z uwagi na zwiększone wydatki rodzinne z okazji  świąt Bożego Narodzenia nie będziemy zbierać ofiar na remont naszego kościoła.
  1. W najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. poświęcenie medalików i spotkanie z Rodzicami.
  1. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Władysławy Taborskiej. Prośmy miłosiernego Boga o łaskę zbawienia wiecznego dla Niej.

W tym tygodniu – oprócz św. Barbary i św. Mikołaja – patronują nam:

• 4 XII – św. Jan Damasceński, prezbiter i doktor Kościoła;
  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu;
  • 9 XII – św. Jan Diego, Indianin z plemienia Azteków.

Intencje Mszalne od 4.12.2016 do 11.12.2016 r.

Niedziela  – 4.12. 2016

7.00                   Dziękczynna za Rok Miłosierdzia – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

11.00                  +  Jan Lizończyk   (od rodz. Saługów i Jazowskich).

14.00                  O bł. Boże dla górników z parafii Kwaczała.                                                                                                 .

15.00                  +  Rozalia Głogowska   (od rodz. Szmaciarz i Bolek).

PONIEDZIAŁEK  5.12. 2016

7.00                   +  Stefania Piegza   (od szwagra Tadka z rodz.).

17.00                  +  Stanisław Hajduk i zm. Rodzice.

WTOREK     6.12. 2016

7.00                   +  Józefa (ona) Augustyn w 2 r. śm.

17.00                  +  Józef Turalik, Tekla ż., Konstanty syn.

ŚRODA      7.12. 2016

7.00                    +  Józef Turalik, Tekla ż., Konstanty syn.

17.00                    +  Tadeusz Jarczyk.

CZWARTEK     8.12. 2016 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

7.00                  +  Rozalia Szpila   (od wnuczki Joanny).

9.00                  +  Stefania Gąsiecka   (od Stanisławy i Sławomira Rokosz).

17.00                  + Władysława  (ona) Taborska.

PIĄTEK        9.12. 2016

7.00                   +  Józef Szpila    (od wnuczki Anny  z mężem).

17.00                  + Anna Jarczyk w r. śm.

SOBOTA    10.12. 2016

7.00                  + Jan Lizończyk   (od siostry Marii).

17.00                  + Mieczysław Ciupek, Anna Jarczyk wnuczka.

Niedziela  – 11.12. 2016.

7.00                   + Maria Mazgaj, Franciszek mąż, Helena i Józefa – córki.

9.00                   + Józef Soboń, Janina ż. i zm. Rodzice.

11.00                  +  Feliks Chlebowski w r. śm.

15.00                  + Władysław Gąska, Wiktoria ż., Zygmunt, Władysław i Józef – synowie.