Ogłoszenia parafialne – Boże Narodzenie 25.12.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (25.12.2016 r.).

1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”.
  2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze.
  3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte jak w każda niedzielę. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.
  4. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.

We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.

W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

1. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 17.00.
  2. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.
  3. Na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń został zamieszczony plan kolędy, którą rozpoczniemy we wtorek 27. grudnia. Porządek kolędy zostanie ogłoszony jutro podczas wszystkich nabożeństw.

Intencje Mszalne od 25.12.2016 do 1.1.2017 r.

Niedziela  – 25.12. 2016 _ Boże Narodzenie

7.00                   +  Stanisław Wątroba    (od górników z Kwaczały).

9.00                   + Jan Kulawik, Jadwiga ż., Jan syn.

11.00                  + Franciszek Saługa, Józefa ż., Maria córka.

15.00                  +  Maria Druzgała  (od rodz. Wacławików z Sierszy).

PONIEDZIAŁEK  26.12. 2016  Św. Szczepana

7.00                   +  Genowefa Pająk – od rodziny Bachowskich.

9.00                   + Franciszek Kaszuba, Anna żona.

11.00                  W intencji parafii.

15.00                  + Alfred Rożnawski, zmarli Rodzice, Maria siostra i Franciszek brat.

WTOREK     27.12. 2016

7.00                   +  Stefania Piegza    (od sąsiadów Kołodziejów).

7.00                   +  Rozalia Głogowska   (od siostry Stanisławy z rodz.).

ŚRODA      28.12. 2016

7.00                   +  Stefania Gąsiecka   (od rodziny Nawalańców).

7.00                    +  Jan i Julia Bachowscy.

CZWARTEK     29.12. 2016

7.00                  +  Genowefa  i  Jan Węgrzyn  (od wnuka Wojtka).

7.00                    +  Krystyna Biel   (od siostrzeńca Zbigniewa z rodz.).

PIĄTEK        30.12. 2016

7.00                   +  Rozalia Szpila    (od siostry Józefy).

7.00                   +  Józef Szpila   (od wnuczki Joanny z Marianem).

SOBOTA    31.12. 2016

7.00                  +  Józef Perończyk    (od siostrzeńca Adama z rodz.).

17.00                 Dziękczynna za rok 2016.

Niedziela  – 1.1. 2017. – Uroczystość Świetej Bożej Rodzicielki Maryi.

7.00                   O Boże miłosierdzie nad nasza Ojczyzna – od Róż Różańcowych.

9.00                   O bł. Boże dla górników z naszej parafii.

11.00                  + Jan i Maria Jochymek w r. śm..

15.00                  +  Maria Druzgała  (od rodz. Sojków z Płazy).