Ogłoszenia parafialne 26.02.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (26.2.2017 r.).

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszej parafii nabożeństwo 40-godzinne. Zapraszamy Wszystkich do Adoracji Pana Jezusa.
  2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  5. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Droga Krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek o godz. 16.30. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 15.00 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych.
  6. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty
  7. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 odmówimy jedną cześć różańca świętego. Chorych z posługa sakramentalna odwiedzimy w sobotę o godz. 8.00.
  9. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza, polskiego królewicza.
  10. Dziękujemy za składkę na ogrzewanie naszego kościoła z minionej niedzieli. Zebrano 3043,50 zł.
  11. Od przyszłej niedzieli 5. marca w Babicach Kurs dla Narzeczonych. Wszystkie informacje na tablicy ogłoszeń.

Intencje Mszalne od 26.2.2017 do 5.3.2017 r.

Niedziela  – 26.2. 2017.

7.00                   + Konstancja Stachańczyk, Jan mąż, Maria córka.

9.00                   + Franciszek Patyk, Julia żona.

11.00                  O zdrowie, błogosławieństwo Boże i szczęśliwe rozwiązanie.

15.00                  +  Józef Pierzynka w 22 r. śm.

PONIEDZIAŁEK  27.2. 2017

7.00                 +  Wiesław Cora   (od Mamy).

17.00                   +  Stanisława (ona) Jarczyk   (od wnuczki Małgosi).

WTOREK     28.2. 2017

7.00                +  Edward Mlak.

17.00                + Janina Cudak, Adam mąż.

ŚRODA      1.3. 2017 – Środa Popielcowa

7.00               +  Krystyna Biel   (od Gieni Bachowskiej i rodz. Janarków).

9.00               +  Jan Kowalski, Karolina żona.

17.00               + Stanisława (ona) Ludwin w 8 r. śm.

CZWARTEK     2.3. 2017

7.00                +  Stefania Piegza   (od rodziny Glistaków i Warchołów z Żarek).

17.00                +  Jan Hajduk w 25 r. śm.

PIĄTEK        3.3. 2017

7.00                  + Maria Druzgała    (od siostry z mężem i rodz. z Chrzanowa).

17.00                  + Stanisław Szmaciarz, Wiktoria żona.

SOBOTA    4.3. 2017

7.00                  +  Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

17.00                 + Janina Janarek w 8 r. śm.

Niedziela  – 5. 3. 2017

7.00                   O pokój i bł. Boże dla naszej Ojczyzny – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Janina Janarek w 8 r. śm.

11.00                  + Kazimierz Krawęda.

15.00                  +  Julia Paw, Władysław mąż.