Ogłoszenia parafialne 19.03.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (19.3.2017 r.).

1.Przeżywamy 3. Niedzielę Wielkiego Postu.

1. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
  2. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie można złożyć deklarację o podjęciu Duchowej Adopcji. Deklaracje można zabrać ze stolika pod chórem.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 i drodze krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony parafialnej pod chórem.

1. W środę o godz. 18.00 na plebani odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Kostka.
  1. W piątek i sobotę wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas już po raz ósmy  będą brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwerni i Kwaczale. Także w  niedzielę 26 marca w naszym kościele będą wystawione kosze na żywność, która zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.
  2. W niedzielę 26. marca początek rekolekcji parafialnych. Plan rekolekcji będzie wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
  1. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie.
  1. W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Pamiętajmy o ty planując wyjście do kościoła na Eucharystię.

Intencje Mszalne od 19.3.2017 do 26.3.2017 r.

Niedziela  – 19.3. 2017.

7.00                     + Józefa Augustyn.

9.00                   + Józefa Mazgaj.

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  +  Józef Głownia, Maria żona, Józefa córka.

PONIEDZIAŁEK  20.3. 2017   Uroczystość św. Józefa.

7.00                 +  Anna Piegza i Jan mąż.

17.00                   +  Jan Likus w 12 r. śm., Aniela ż., zmarli Rodzice, Józef zięć, Halina wnuczka.

WTOREK     21.3. 2017

7.00                +  Władysław Ziajka w 23 r. śm.

17.00                +  Stefania Piegza   (od chrześnicy z Płazy z rodz.).

ŚRODA      22.3. 2017

7.00               +  Krystyna Biel   (od Wiesława i Edwarda Kowalskich z rodz.).

17.00               + Rozalia Rychlik w 2 r. śm., Edward mąż i zm. Rodzice.

CZWARTEK     23.3. 2017

7.00                +  Roman Kosek  (od syna Adama).

17.00                +  Franciszek Paw.

PIĄTEK        24.3. 2017

7.00                  +  Antonina Chachuła  (od męża z synem).

17.00                  + Józef Nowak.

SOBOTA    25.3. 2017 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

7.00                  + Waleria Hajduk, Jan mąż, Maksymilian syn.

17.00                 + Krzysztof Głownia w 11 r. śm.

Niedziela  – 26. 3. 2017

7.00                   + Rozalia Kulawik, Władysław mąż i zm. Rodzice.

9.00                   + Edward Kulawik.

11.00                  + Józef Kosowski w r. śm. i zm. Rodzice.

15.00                  +  Józef Perończyk, Maria żona, Józef syn.