Ogłoszenia parafialne 5.03.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (5.3.2017 r.).

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. W  piątki w naszym kościele o godz. 16.30 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00 gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie przeżywaną jako niedzielę Ad Gentes, będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy.
  6. Wspólnota D.O.M zaprasza młodzież z naszej parafii na nabożeństwo drogi krzyżowej, które odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w naszym kościele.

Intencje Mszalne od 5.3.2017 do 12.3.2017 r.

Niedziela  – 5.3. 2017.

7.00                   O pokój i bł. Boże dla naszej Ojczyzny – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Janina Janarek w 8 r. śm.

11.00                  + Kazimierz Krawęda.

15.00                  +  Julia Paw, Władysław mąż.

PONIEDZIAŁEK  6.3. 2017

7.00                 +  Rozalia Głogowska   (od ciotki Heleny z rodz.).

17.00                   +  Józefa (ona) Biel i Roman mąż.

WTOREK     7.3. 2017

7.00                +  Jan Lizończyk   (od Doroty Ziajka  z rodz.).

17.00                + Stanisław Pabian, Julia żona, w r. śm.

ŚRODA      8.3. 2017

7.00               + Maria Piwowarska – od Perończyków z Kamionki

17.00               O bł. Boże i zdrowie dla Pań z KGW.

CZWARTEK     9.3. 2017

7.00                +  Bogusława Malatyńska   (od rodziny Szpilów i Cyganów).

17.00                +  Józef Perończyk, Maria żona, Józef syn.

PIĄTEK        10.3. 2017

7.00                  +  Krystyna Biel   (od sąsiadów Krasowskich).

17.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Ewy w 1. r. urodzin.

SOBOTA    11.3. 2017

7.00                  +  Józefa (ona) Perończyk w 4 r. śm., Franciszek mąż.

17.00                 + Helena Taborska, Albin mąż.

Niedziela  – 12. 3. 2017

7.00                   + Antonina Turaczyk w 5 r. śm., Józef mąż.

9.00                   + Jan Nowak w 5 r. śm., zmarli Rodzice.

11.00                  + Franciszek Niechwiej, Józefa żona.

15.00                  +  Władysław Paw, Julia i Maria żony.