Ogłoszenia parafialne 14.10.2018 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  14. października 2018

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  4. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
  5. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
  6. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.
  9. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Genowefy Kulka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – w poniedziałek św. Teresa od Jezusa, hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – we wtorek św. Jadwiga Śląska, niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – w środę św. Ignacy Antiocheński, uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – w czwartek św. Łukasz, uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – w sobotę św. Jan Kanty, polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

Intencje Mszalne od   14.10.2018 do 21.10.2018

Niedziela  – 14. 10. 2018

7.00                    + Mieczysław Garnek, Otylia żona, Czesław syn.

9.00               + Stanisław Perończyk w r. śm., Rozalia żona, zmarli Rodzice.

11.00              + Józef i Stanisława (ona) Saługa.

15.00              O bł. Boże, zdrowie dla Eweliny i Tomasza w 1 r. ślubu

PONIEDZIAŁEK 15.10. 2018

7.00                  + Genowefa Kulka – (od męża).

17.00   + Wincenty Ziajka w 29 r. śm.

WTOREK     16.10. 2018

7.00                   + Franciszek Szpila – (od rodziny Gaudynów).

17.00                +  Stanek Franciszek, Apolonia żona, Stanisław i Kazimierz – synowie

ŚRODA  17.10. 2018.

7.00                  + Genowefa Pająk – (od Andrzeja Dorynka).

17.00               + Franciszek Jarczyk, Józefa żona, Franciszek i Jan synowie.                                                                                                                                                                    CZWARTEK     18.10. 2018

7.00                  +Jan Mazgaj – (od córki Marii z rodz.).

17.00                + Wincenty Mazgaj, Józefa żona

PIĄTEK        19.10. 2018

7.00                  +  Krystyna Kuźnicka – (od córki Teresy.).

17.00                   W intencji Ojczyzny – Nowenna Jubileuszowa

SOBOTA    20.10. 2018

7.00                  Dziękczy. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Pawła w 1 r. urodzin.

17.00              W intencji Bogu wiadomej

Niedziela  – 21. 10. 2018.

7.00                    + Stanisława (ona) Mazgaj.

9.00               + Józef Głownia w 9 r. śm. i zmarli Rodzice.

11.00              Dziekczynna w 60 r. małżeństwa Marii i Franciszka z prośba o zdrowie i bł. Boże.

15.00              + Jan Głownia w 4 r. śm., Stefania żona i zmarli Rodzice.