3 niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020

1. W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Józefa.

Dekret  ks.  Arcybiskupa  po  wprowadzeniu  stanu  zagrożenia  epidemicznego

W nawiązaniu do rekomendacji Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r., które obowiązują do dnia 29 marca 2020 r., w związku nowymi okolicznościami, wynikającymi z wprowadzenia przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego w dniu 13 marca 2020 r., kierując się odpowiedzialnością za powierzony mojej trosce Lud Boży postanawiam dla Archidiecezji Krakowskiej, co następuje:

Apeluję do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku.

Jeśli to konieczne, niech w Mszy świętej uczestniczą wierni, którzy zamówili daną intencję wraz z najbliższą rodziną.

Zgodnie postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. na Mszy świętej, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła, łącznie nie może być więcej niż 50 osób. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Natomiast księży proboszczów i rektorów kościołów usilnie proszę o egzekwowanie tego postanowienia.

Zachęcam wiernych do korzystania z transmisji Mszy świętych w telewizji, radiu i internecie oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej.

Jednocześnie proszę księży proboszczów i rektorów kościołów, aby świątynie pozostały otwarte i aby istniała możliwość indywidualnej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.

Proszę kapłanów, braci i siostry zakonne oraz wiernych świeckich o wytrwałą modlitwę w intencji chorych oraz tych wszystkich, którzy są zaangażowani w pomoc dla nich.

Dekret niniejszy obowiązuje do dnia 29 marca 2020 r.

Przyzywając wstawiennictwa Matki Bożej Uzdrowienia Chorych udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

PONIEDZIAŁEK – 16.03

07.00  + Bronisław Majcherczyk (od Garlińskich).

16.15  + Józef Kania (od kolegów i koleżanek córki z pracy).

17.00  + Józef Głownia, Maria żona, Józefa córka.

WTOREK – 17.03

07.00  + Krystyna Kuźnicka (od sąsiadki Marii Mazgaj).

16.15  + Helena Paw (od wnuka Wojciecha z rodziną).

17.00  + Tadeusz Stec (w 9 r. śmierci).

ŚRODA – 18.03

07.00  + Antonina Babik (od Krawędów).

16.15  + Stanisław Mazgaj (od Darka z rodziną).

17.00    ZaParafian i w intencjach nowennowych.

CZWARTEK – 19.03

07.00  + Józefa Mazgaj.

16.15  + Danuta Niechwiej (od wnuczki Gabrieli z rodziną).

17.00  + Jan Likus (w 15 r. śmierci), Aniela żona, Józef zięć, Halina wnuczka.

PIĄTEK – 20.03

07.00  + Józefa i Józef Mazgaj, Józef zięć.

17.00  + Za zmarłych wspominanych w wypominkach rocznych.

SOBOTA – 21.03

07.00  + Julia Kaszuba (od siostrzenicy Krystyny Kosowskiej z rodziną).

16.15  + Adam Dębski (od wnuków: Romana i Artura).

17.00  + Józef Mazgaj, Franciszek ojciec.

NIEDZIELA – 22.03

07.00  + Edward Kulawik.

09.00  + Irena Gąska.

+ dr Kazimierz Michałek (w 1 r. śmierci).

11.00  + Józef Soboń, Janina żona i ich rodzice.

15.00  + Rozalia Rychlik (w r. śmierci), Edward mąż.