Ogłoszenia parafialne (25.12.2022r.)

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

1/ Jutro, drugi dzień Świąt – Święto pierwszego męczennika, św. Szczepana.
Obrzęd poświęcenia owsa na każdej mszy św.
Msze św. według porządku niedzielnego.

2/ We wtorek – święto św. Jana Apostoła i ewangelisty.
W tym dniu obrzęd błogosławienia wina.

3/ W środę – święto Świętych Młodzianków męczenników
4/ W piątek – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa
5/ W sobotę – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża.
Ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszam, aby podziękować Bogu za cały przeżyty rok.
6/ W niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Jest to święto jedno z obowiązujących do uczestnictwa we Mszy św. Początek Nowego 2023 Roku.

Udało się wykonać remont ławek w kościele, które trwały przez kilka dni. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się i poświęcali czas na tę pracę. Sponsorzy części ławek: Państwo Irena i Jan Kurzańscy i P. Zbigniew Bełzowski oraz Kazimierz Perończyk.
Wykonawcy remontu: Panowie Jerzy Bachowski, Józef Warchoł, Tomasz Jarczyk, Stanisław Rożnawski, Edward Kowalski i Andrzej Hudzik, który również zajął się montażem szopki bożonarodzeniowej.
Panu Piętakowi oraz Górnikom za pomoc przy podłączeniu oświetlenia przed kościołem, przy grocie Matki Bożej. Panu Józefowi Warchoł za odśnieżenie terenu przy kościele.

Jest możliwość zabrania wody święcone do swoich domów, jeśli ktoś potrzebuje. Butla z wodą znajduje się w przedsionku kościoła.

Jest do nabycia nowy podwójny numer „Gościa Niedzielnego”.
Cena egzemplarza wynosi 15 zł.
Od przyszłego roku cena za egzemplarz będzie wynosić 10zł.

Plan kolędy na nadchodzący tydzień:
– środa 28.12 – od godz. 8.30 – od. P. Szarków do P. Adamczyków (od Rozkochowa)
– czwartek 29.12 – od godz. 8.30 – Piasek (od P. Moskałów do P. Mądrzyków)
– piątek 30.12 – od godz. 8.30 – od P. Stanków (Skotnica) do P. Nawalańców)

Ogłoszenie Sołeckie
Dyrekcja Wód Polskich w Oświęcimiu informuje mieszkańców Kwaczały, że będą prowadzone prace obejmujące korytowanie potoku „ŻABINIEC” w Kwaczale. Miejsce prac – od kościoła w kierunku drogi wojewódzkiej.

(27.12.2022r.-01.01.2023r.)

Wtorek 27.12.
17.00 – + Aleksander Hajduk (zm. 2022r.)

Środa 28.12.
7.00 – w int. Marcina

Czwartek 29.12.
7.00 – + Bronisław Mazgaj (zm. 2022r.)

Piątek 30.12.
7.00 – + Józef Kowalski (zm. 2022r.)

Sobota 31.12.
17.00 – za Parafian

Niedziela NOWY ROK 2023
7.00 – w int. Róż Różańcowych