Ogłoszenia parafialne na V niedzielę zwykłą

Z kalendarza liturgicznego Kościoła:
– w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
– w piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
– w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. To także Światowy Dzień Chorych.

W najbliższą środę zakończenie nowenny do św. Michała Archanioła.
W piątek, 10 lutego o godz. 17.30 rozpoczęcie Nawiedzenia Figury Św. Michała Archanioła, które potrwa do niedzieli, do Mszy św. o godz. 15.00. Szczegółowy program nawiedzenia znajduje się w gablotce przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczególne zaproszenie i prośbę o pomoc kieruję do Róż Różańcowych, Koła Gospodyń Wiejskich, Strażaków, Górników, Rady Duszpasterskiej, Służby Liturgicznej, scholki, dzieci i młodzieży, wszystkich ludzi dobrej woli.

Jest także możliwość zamówienia dodatkowych intencji mszalnych dla chętnych, o ile są przewidziane dodatkowe Msze św. – podczas Nawiedzenia. Dotyczy to także mszy niedzielnej.

Zwracam się z gorącą prośbą do tych osób, które zamawiały wcześniej Msze św. w tygodniu. Dotyczy to piątku (10 lutego) i soboty (11 lutego) Msze te będą odprawione o godz. 18.00, a nie jak wcześniej planowaliśmy o godz. 17.00. Zmiana te wynika z planu Nawiedzenia.

Rozpoczęto montaż barierek na schodach przy wejściu do kościoła oraz na plebanię. Zakończenie prac montażowych planowane jest do końca miesiąca. Została wpłacona zaliczka w wysokości 11.000 zł. Całość ma kosztować 27.800zł. W minionym miesiącu, podczas kolędy, została uzbierana kwota 5.400 zł.

Z ofiar z ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne – 520 zł, natomiast Grupa Kolędników Koła Gospodyń Wiejskich przekazała także zebraną sumę w wysokości 3.170 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam podziękowanie za ofiarność na rzecz Parafii.

W najbliższym czasie czekają nas wybory do nowej Rady Parafialnej, bowiem kończy się czas pracy obecnej Rady na rzecz Parafii. W drugiej połowie lutego trzeba będzie powołać nowych chętnych członków do dalszej współpracy. Proszę wszystkich o zastanowienie się nad Kandytami, aby te wybory dokonały się dość sprawnie. Na stoliku, przy wejściu do kościoła, będą wystawione kartki,
na których należy wpisać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania danego Kandydata. Najlepiej, gdyby była także zgoda zgłaszanej osoby, która zostanie wpisana. Proszę o mądre i rozważne podejście do tego tematu wszystkich Parafian, którzy czują się odpowiedzialni za dalsze losy Parafii w Kwaczale.

(06.02-12.02.2023r.)

Poniedziałek 06.02
17.00 – + Zbigniew w 4 r. śm., Aniela

Wtorek 07.02
17.00 – + Artur Dębski (zm. 2022r.)

Środa 08.02.
17.00 – + Józef Kowalski (zm. 2022r.)

Czwartek 09.02
7.00 – + Janina Adamczyk (zm. 2022r.)

Piątek 10.02
18.00 – 1. O błogosławione owoce Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła dla Parafian
2. + Natalia Szpila w r. śm.

Sobota 11.02
8.00 – w int. uwielbienia Trójcy Przenajświętszej i uczczenia Niepokalanego Serca Maryi
10.00 – ……….
18.00 – 1. + Józef Pierzynka w 28 r. śm.
2. ……………..

Niedziela 12.02
7.00 – 1. + Franciszek Perończyk, syn Stefan
2. ………………..
9.00 – 1. + Franciszek Jarczyk, Stanisława Jarczyk, ++ z ich rodzin
2. + Aleksander Hajduk (zm. 2022r.)
11.00 – 1. + ks. Jacek Jurczyński, Cecylia mama
2. ……………….