Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

IX Niedziela Zwykła – Ogłoszenia Parafialne – 02.06.2024

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa. Po mszy świętej z godz. 8.00 spotkanie dla Róż Żywego różańca, wspólny różaniec i wzmianka. Po Mszy świętej o 16.00 procesja Eucharystyczna. Ciała. Msza święta z procesją eucharystyczną w tygodniu o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowane Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W sposób szczególny podziękowania Druhnom i druhom z OSP, za zabezpieczanie trasy procesji oraz niesienie baldachimu. Bardzo dziękuje za przygotowanie Eucharystycznych ołtarzy, górnikom za obecność ze sztandarem, Różom Różańcowym, Kołu Gospodyń Wiejskich, paniom za niesienie feretronów, udekorowanie naszych domów oraz trasy procesji. Rodzicom i dzieciom sypiącym kwiatki, małym ministrantom oraz dzieciom z klasy III w strojach komunijnych. Panu Kościelnemu, Panu Organiście, wszystkim Parafianom i Gościom. Wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała serdeczne Bóg zapłać!

Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich za prace porządkujące skarpę przy parkingu, oraz pani Teresie Tekieli za nieustanną troskę o kwiaty wokół świątyni oraz porządkowanie terenu przy grocie Matki Bożej.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy się modlić szczególnie o uświęcenie kapłanów. Prośmy, aby Chrystus serca kapłanów i każdego z nas uczynił według Serca swego. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu również I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą, a popołudniu od 17.00.

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

8 czerwca przypada II rocznica odejście do wieczności ks. proboszcza Mirosława Mężyńskiego. W intencji ks. Mirosława będziemy się modlić w niedzielę, 9 czerwca na Mszy świętej o godz. 11.00.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z nasze wspólnoty parafialnej śp. Janinę Niechwiej oraz śp. Jana Perończyka. Zmówmy modlitwę w ich intencji…. Dobry Jezu a nasz Panie..