Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

X Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 09.06.2024

W miesiącu czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo z litania do Serca Pana Jezusa po Mszy świętej z godz. 18.00

Serdecznie dziękuję wszystkim za obecność i zaangażowanie w przeżycie Oktawy Bożego Ciała. Panom za codzienne niesienie baldachimu, górnikom, Różom Różańcowym, Kołu Gospodyń Wiejskich, Paniom za niesienie feretronów, Rodzicom i dzieciom sypiącym kwiatki, małym ministrantom oraz dzieciom z klasy III w strojach komunijnych. Panu Kościelnemu, Panu Organiście. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Wczoraj 8 czerwca przypadła II rocznica odejście do wieczności ks. proboszcza Mirosława Mężyńskiego. W intencji ks. Mirosława modlimy się dziś na mszy świętej o godz. 11.00.

We Czwartek – 13.06 – druga Fatima w tym roku. O godz. 19.00 różaniec fatimski połączony z nabożeństwem czerwcowym. O 20.00 Msza święta z kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła i zakończenie Apelem Jasnogórskim koło groty Matki Bożej.

W piątek kolejne spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do bierzmowania. Proszę o obecność na Mszy świętej o godz. 18.00, oraz na nabożeństwie czerwcowym. Po nim krótkie spotkanie w kościele.

W najbliższą sobotę w Krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Ks. Michała Rapacza. Dokona jej w imieniu papieża Franciszka kard. Marcello Semeraro. Beatyfikacja zakończy trwający Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Krakowskiej – czas, w którym wierni oraz duchowieństwo, starają się pogłębić przeżywanie Najświętszej Ofiary.

W przyszła niedzielę o 11.00 Msza święta z kazaniem dla dzieci. Będzie śpiewać nasza scholka. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

Następna niedziela to III miesiąca z tej racji składka na cele remontowe naszej parafii. Nadal zbieramy środki na nowe ogrzewanie i modernizację instalacji.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, nowy numer – Gość Historia.

Zmarł śp. Władysław Filipek. Pogrzeb jutro, w poniedziałek. O godz. 12.30 różaniec, a o 13.00 Msza święta pogrzebowa.

Zmarł także śp. Adam Bachowski. Jego pogrzeb również jutro. O 15.00 różaniec, a o godz. 15.30 Msza święta pogrzebowa.

Zmówmy modlitwę w ich intencji…. Dobry Jezu, a nasz Panie..