Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XI Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 16.06.2024

W dniu wczorajszym przedstawiciele naszej parafii wzięli udział w Mszy beatyfikacyjnej ks. Michała Rapacza, zamordowanego z nienawiści do wiary i Boga przez bojówkę komunistyczną w 1946 r. w Płokach. Zachęcam do nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej w Płokach i gorącej modlitwy przy relikwiach nowego błogosławionego.

Zapraszam do codziennej wspólnej modlitwy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej z godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o  16.00.

W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego
i katechetycznego. Msza święta dziękczynna dla naszej Szkoły Podstawowej o godz. 8.00. Młodzież szkół średnich zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy wieczornej. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży w środę i czwartek od 17.00 do 18.00.

Natomiast w sobotę zapraszam na Mszę świętą wieczorną wszystkich ministrantów, kandydatów i lektorów, Grupę Apostolską uKostki oraz nasza scholkę. Będziemy wspólnie dziękować za kolejny rok formacyjny. Zapraszam również wszystkich rodziców do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej będzie dla wszystkich ognisko koło plebani.

Dzisiejsza niedziela to III miesiąca z tej racji składka na cele remontowe naszej parafii. Nadal zbieramy środki na nowe ogrzewanie i modernizację instalacji.

W przyszła niedziele przypada dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy świętej w intencji naszych Ojców. dla żyjących będziemy wpraszać obfite łaski, a zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Historia, a dla dzieci Mały Gość.

Rok 2025 będzie w Kościele Rokiem Świętym. Nasza Parafia planuje wyjazd na pielgrzymkę samolotową do Włoch. W programie: Rzym, Monte Casino, Asyż, Casia, San Giovanni Rotondo, Neapol. Termin: 10-17.03.2025. koszt to 4190 zł. Zapraszam wszystkich do udziału w pielgrzymce jubileuszowej. Program w gablotce oraz na stronie parafii.

kalendarz liturgiczny:

17.06 – w poniedziałek –św. Brata Alberta

20.06 – we czwartek – bł. księdza Władysława Bukowińskiego, kapłana krakowskiego, apostoła Kazachstanu.

21.06 – w piątek – św. Alozjego Gonzagi, zakonnika