Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XIII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 30.06.2024

Dziś po Mszy świętej z godz. 16.00 ostanie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich zapraszamy serdecznie, by uczcić Serce nasze Pana.

Od jutra zmienia się porządek Mszy świętych w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza święta o godz. 18.00, a we wtorek i czwartek – rano o 7.00. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Spotkanie dla członków Rady parafialnej będzie w piątek 5 lipca. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi rano przed Mszą świętą i popołudniu od 17.00 do Mszy wieczornej. Zachęcam do przyjęcia w tym dniu komunii świętej wynagradzającej Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.

W I sobotę od 8.00 rano odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, a o 17.00 nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, podczas którego podczas Wystawienia Najświętszego Sakramentu uczcimy różańcem Niepokalane Serce Maryi.

W sobotę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy się w tym dniu również modlić za naszych chorych parafian.

W przyszłą niedzielę po mszy świętej z godz. 8.00 spotkanie dla Róż Żywego Różańca, wspólny różaniec i zmianka różańcowa.

Rozpoczął się czas wakacji dla dzieci i młodzieży, czas urlopów, wypoczynków, wspólnych i rodzinnych wyjazdów. Wszystkim życzymy dobrego i owocnego wypoczynku, radosnych spotkań w gronie rodziny
i przyjaciół oraz bezpiecznych podróży i powrotów do domu.

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci przy naszej parafii, w salkach pod kościołem. Pierwsze spotkanie będzie w najbliższą sobotę 6 lipca. Od godz. 14.00 do 17.00 dla dzieci młodszych. Dla dziewczynek będą zajęcia z tańca, a dla chłopców zajęcia z piłki nożnej. Od 19.00 do 21.00 czas dla młodzieży.

Na stronie parafialnej oraz gablotce, znajduje się program parafialnej pielgrzymki do Rzymu w roku Świętym, roku 2025. Wszystkich zapraszam do udziału w pielgrzymce.

Na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Historia a dla dzieci Mały Gość.