Ogłoszenia parafialne 14.02.2014

Ogłoszenia parafialne – (14.2.2016 r.).

1. Dzisiaj w 1. Niedzielę wielkiego postu w naszej parafii wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Serdecznie prosimy wszystkich Wiernych o oddanie głosu na swojego kandydata. Karteczki składamy do oznakowanego pojemnika, który znajduje się na stoliku. Kto nie ma kartki do głosowania to można ją odebrać od ministrantów wychodząc z kościoła. Głosujemy tylko dzisiaj podczas wszystkich nabożeństw. Wyniki podamy za tydzień.
  2. Zapraszamy dziś na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 15.00. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 16.30.
  3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.
  4. Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.
  5. W piątek po wieczornej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji 3. Piątku miesiąca oraz spotkanie Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież naszej parafii.
  6. W sobotę 20. lutego o godzinie 16.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędą się kolejne rekolekcje z cyklu „Dla nas i całego świata”. W imieniu komitetu organizacyjnego ŚDM 2016 w Krakowie oraz parafialnego komitetu organizacyjnego w Kwaczale serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich parafian, aby uczestniczyli w tym spotkaniu z Bogiem. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Adam Szustak OP.
  7. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na ogrzewanie kościoła z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
  8. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.
  9. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od    Pań.  Paw  z ul. Prymasa Wyszyńskiego  6 do Pań. Pikulskich ul. Jana Pawła II 4.

1. Dziękujemy Różą Żywego Różańca za Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie nabożeństwa 40 – godzinnego.
  1. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne Caritas.
  1. W minionym tygodniu w naszym kościele był pogrzeb ś.p. Julii Dębskiej. Módlmy się w Jej intencji.

Intencje Mszalne od 14.2.2016 do 21.2.2016 r.

Niedziela  – 14.2. 2016

7.00                   + Józefa (ona) Niechwiej  (od wnuczki Doroty   z rodz.).

9.00                   + Zofia Szarek  w 1 r. śm.

11.00                  + Mieczysław Kurzański w 13 r. śm.

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Pauliny w 18 r. ur.

PONIEDZIAŁEK     15.2. 2016

7.00                   +   Ferdynand Niemczyk  (od rodziny Janarków).

17.00                 + Jan Kulczyk   (od rodz. Garnków i Kosowskich).

WTOREK     16.2. 2016

7.00                   + Józefa (ona) Niechwiej  (od rodziny Mastalskich).

17.00                  + Anna Pietraszko w 1 r. śm.

ŚRODA      17.2. 2016

7.00                   O zdrowie i szczęśliwa operacje dla Józefa.

17.00                  + Ks. Bolesław Domagała  w r. śm.

CZWARTEK     18.2. 2016

7.00                  +   Antoni Filipek, Antonina ż.  w r. śm., Stanisław syn.

1 7.00                  ++ Za zmarłych wypominanych  z naszej parafii.

PIĄTEK        19.2. 2016

7.00                 + Antonina Kulawik, Edward m., Edward syn.

17.00                  + Franciszek i Maria Bachowscy.

SOBOTA    20.2. 2016

7.00                   +   Ferdynand Niemczyk  (od Beaty i Jasia Bałys z Kamionki Małej).

17.00                  + Władysław Kramarz, Janina ż.  w  r. śm.

Niedziela  – 21.2. 2016

7.00                   + Mieczysław i Maria Ciura  w r. śm.  (od syna Józefa    z rodz.).

9.00                   + Stefan Kulawik w 9  r. śm.

11.00                  +   Józefa (ona) Niechwiej  (od sąsiadów Bielów).

15.00                  + Jan Kulawik, Helena ż., Jan syn.