Ogłoszenia parafialne 8.05.2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (8.5.2016 r.).

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
  1. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru po Mszy św. o godz. 18.00.

1. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  1. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę.
  1. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.
  1. Przypominamy, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.
  1. Dziękujemy Rodzicom Dzieci z klasy III za dar ołtarza 850 zł. na remont dachu złożony w czasie Komunii Świętej 3 maja. Dziękujemy także Rodzinie z poza naszej parafii za ofiarę w kwocie 1000 $ (tj. 3810 zł) na ten sam cel. Tym samym łączna kwota zebranych środków na naszym koncie parafialnym przeznaczona na remont dachu kościoła wynosi 23 440 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 V w poniedziałek – św. Stanisław, biskup i męczennik, patron naszej Ojczyzny
  • 14 V w sobotę – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny z ul. Patelskiego 8,3,7,5,9,2,6, ul. Akacjowej 1,4, ul. Kwiatowej 2 i ul. Krakowskiej 1,3,5,7czyli od Pań. Adamczyków do Pań Marii Stanków

Intencje Mszalne od 8.5.2016 do 15.5.2016 r.

Niedziela  – 8.5. 2016  Wniebowstąpienie Pańskie

7.00                   +   Kulka Stanisław, Anna ż., Stanisław Szczypta, Konstancja ż.

9.00                   + Andrzej Rożnawski, Maria ż., Stanisław syn.

11.00                  O bł. Boże dla dzieci z klasy IV w rocznice Pierwszej Komunii św.

15.00                  +   Stanisław Wątroba – od żony z synem.

PONIEDZIAŁEK 9.5. 2016

7.00                  +   Kazimierz Piegza w 23 r. śm.

18.00                 + Stanisława (ona) Mazgaj.

WTOREK     10.5. 2016

7.00                   +   Ferdynand Niemczyk  (od Karoliny Mruk).

18.00                   + Albin Taborski, Helena żona.

ŚRODA      11.5. 2016

7.00                   +   Jan Kulczyk  (od szwagierki Stanisławy z Andrychowa).

18.00                  + Julia Janarek, Piotr m., Jan syn.

CZWARTEK     12.5. 2016

7.00                  +   Andrzej Kosowski  (od kuzyna Wita z Żarek).

1 8.00                + Stanisław Hajduk mi zm. Rodzice.

PIĄTEK        13.5. 2016

7.00                  +   Andrzej Kosowski  (od rodziny Likusów z Alwerni).

18.00                   +   Rozalia Rychlik  (od wnuka Piotra  z rodz.).

SOBOTA    14.5. 2016

7.00                  +   Ferdynand Niemczyk  (od współpracowników syna z firmy Elrem).

18.00               +   Zofia Szarek  (od sąsiadów Sakłaków i Druzgałowej).

Niedziela  – 15.5. 2016  Zesłanie Ducha Świętego

7.00                   +   Zofia i Antoni Ziajka w r. śm.

9.00                   O zdrowie i bł. Boże dla rodziny.

11.00                  Dziękczynna za dar powołania  z prośbą o nowe  powołania kapłańskie z naszej parafii.

15.00                  Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Andrzeja w 60 r. urodzin.