Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 1.09.2013 r.

22. Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj przypada 30. rocznica erygowania naszej parafii przez ks. kard. Franciszka Macharskiego. Uroczyście będziemy dziękować Bogu za to wydarzenie w czasie odpustu parafialnego w niedzielę 22.września.

2. W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w ich intencji: o godz. 8.00 młodzież z GIMNAZJUM i o godz. 10.00 uczniów SP. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

4. We wtorek przypada wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża, wybitnego teologa i reformatora, doktora Kościoła.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. A w naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

6. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w piątek od godz. 17.00. Zapraszam również do licznego udziału w pierwszopiątkowej Mszy Świętej i w nabożeństwie wynagradzającym o godzinie 18.00.

7. Odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę o godz. 8.00.

8. W najbliższą niedzielę XXI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym dniu przypada także święto Narodzenia NMP. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

9. Serdecznie witam w naszej parafii ks. Janusza Jastera, który od dzisiaj będzie pomagał w duszpasterstwie oraz katechizacji. Ks. kard. Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski skierował ks. Janusza do naszej parafii w charakterze katechety. Nie będzie więc pełnił posługi wikariusza. Ks. Janusz pracował wcześniej 14. lat w parafii Sucha Beskidzka także jako katecheta. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego.

10. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od Pani. Koczur ul. Słoneczna 25 do Pań. Prochowników ul. 3 Maja 9 oraz cała ulica Chabrowa.

11. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb śp. + Ewy Micał z d. Brandys l. 37.

Intencje Mszalne od 1.09.2013 do 8.09.2013 r.

Niedziela 1.09.

7.00 O pokój na świecie oraz za wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę – od Róż.

9.00 + Julia i Alojzy Hajduk w r. śm. i zm. rodziców.

11.00 + Franciszek Perończyk w 2. r. śm.

15.00 + Stefan Pająk i zm. rodzice.

PONIEDZIAŁEK 2.09.

7.00 + Eleonora Hałęba (od wnuka Piotra z rodz.).

8.00 W intencji młodzieży z Gimnazjum (rozpoczęcie roku szkolnego).

10.00 W intencji dzieci ze S.P. (rozpoczęcie roku szkolnego).

18.00 + Teresa Wilczak w r. śm.

WTOREK 3.09.

7.00 + Stefan Głogowski i Stefan s.

18.00 + Józef Nowak w 8 r. śm., Halina c., zm. rodzice i teściowie.

ŚRODA 4.09.

7.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od syna Józefa z żoną).

18.00 + ks. Stanisław Stopka (od bratanka Rafała z rodz.).

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 5.09.

7.00 + Stanisław Banasik (od sąsiadów Bilskich).

18.00 + Maria Bajerska (od rodziny Kubielów).

PIĄTEK 6.09.

7.00 + Józef Maciejczyk (od córki Teresy z mężem).

18.00 O bł. Boże i zdrowie dla Filipa w 1. r. urodzin oraz jego rodziców.

SOBOTA 7.09

7.00 + Stefania i Władysław Zemła.

18.00 Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Małgorzaty i Jakuba w 15 r. śl. oraz w 40 r. ur. Jakuba.

Niedziela 8.09.

7.00 + Maria Jarczyk w 4 r. śm. i Władysław m.

9.00 + Franciszek Bachowski w r. śm., Aniela ż. i zm. rodzice.

11.00 + Stanisława (ona) i Stefan Godlewscy , Jan Dudka.

15.00 + Waleria Hajduk w 6. r. śm., Szczepan m., Stanisława c.