Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 1.12.2013 r

Ogłoszenia parafialne – (1.12.2013 r.)  1 Niedziela Adwentu.

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

2. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.

4. W najbliższy wtorek, 3 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, obchodzimy Dzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach duchownych i świeckich.

5. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary serdecznie zapraszamy wszystkich górników naszej parafii na Msze św. o godz. 10.00. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia, zapraszamy na Msze św. od godz. 17.00, aby modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Następnego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź od godz. 16.00, natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 17.00. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Natomiast z dziećmi z naszej parafii św. Mikołaj spotka się w piątek o godz. 18.00, w kościele. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu odwiedziny chorych o godz. 8.00. Będzie jeszcze okazja zgłosić chorych do spowiedzi i Komunii św. na Boże Narodzenie w dniu 19 grudnia tj. w czwartek. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

7. Dziękujemy za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedziela na mikołajkowa i świąteczną pomoc dla naszej parafii. Zebrano 997,20 zł.

8. W sobotę 7 grudnia wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas będą uczestniczyć w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwernii i Kwaczale. Do koszy można złożyć produkty z długim terminem ważności. Będą one przekazane potrzebującym z naszej parafii. Także w przyszłą niedzielę 8 grudnia w naszym kościele będą wystawione kosze na żywność. Przychodząc na Msze św. będzie można ofiarować żywność.

9. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

10.Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II od Pań. Rożnawskich nr 29 do Pani Taborskiej ul. Krakowski nr 1.

 Intencje Mszalne od 1.12.2013 do 8.12.2013 r.

 Niedziela 1.12.

7.00 Dziękcz. za cały rok i dary Ducha św. od Róż.

9.00 + Ks. Stanisław Stopka (od Pana Burmistrza z małżonką).

11.00 + Alfred Rożnawski, zm. rodzice oraz brat i siostra.

15.00 W intencji parafian.

PONIEDZIAŁEK 2.12.

7.00 + Stefan Głogowski (od Agaty Jura z rodz.).

17.00 + Janina Woskowicz w r. śm., Paweł wnuk.

WTOREK 3.12.

7.00 + Eugeniusz, zm. rodzice i Rozalia c.

17.00 + Dorota Szarek z rodz.

ŚRODA 4.12.

7.00 + Stanisław Sikora w 3 r. śm.

10.00 W intencji górników z Kwaczały.

17.00 + Ks. Stanisław Stopka (od OSP Kwaczała).

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK 5.12.

7.00 + Antoni Klimowski (od Stanisława Dziedzica).

17.00 + Stanisław Hajduk i zm. rodzice w r. śm.

PIĄTEK 6.12.

7.00 + Maria Bajerska (od P. Bajerskiej i Szpilów z Alwerni).

17.00 + Tadeusz Jarczyk w r. śm.

SOBOTA 7.12.

7.00 + Władysław Gąska, Wiktoria ż., Zygmunt, Władysław i Józef – synowie.

17.00 + Jan Taborski, Antonina ż.

 Niedziela 8.12.

7.00 + Maria Mazgaj, Franciszek m., Helena Józefa córki.

9.00 W intencji parafian.

11.00 + Anna Jarczyk w 14 r. śm.

15.00 + Józef Turalik, Tekla ż., Konstanty s.