Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 19.01.2014 r.

2.Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku.

2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież wystosował na ten dzień specjalne orędzie,

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W minionym tygodniu zakończyła się kolęda w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwość z jaką spotykaliśmy się odwiedzając rodziny. Bóg zapłać za wszystkie posiłki: śniadania, obiady, kolacje, ciastka i kawę. Dziękujemy za transport oraz za wszystkie złożone ofiary pieniężne. Część tych ofiar będzie przekazana do naszej Kurii, na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, na Bratnia Pomoc Kapłańską oraz na pomoc misjonarzom.

6. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii o godz. 16.00. Będą one wystawione po raz pierwszy w pomieszczeniach znajdujących się suterenach naszego Kościoła. Jasełka będą także wystawione w najbliższą niedzielę 26 stycznia o godz. 16.00 i będą one połączone ze spotkaniem opłatkowym dla rodziców ministrantów i lektorów oraz scholii dziecięce. Wszystkich Rodziców tych dzieci serdecznie zapraszamy w tym dniu na jasełka i wspólne kolędowanie.

7. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Bulków z ul. Stochla nr 16 do Pań. Radzichowskich z ul. Spokojna nr 19.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 I we wtorek – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która wybrawszy Chrystusa, odrzuciła wszelkie inne propozycje małżeństwa, choć jej uroda zachwycała wielu, i z tego powodu jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku; jest patronką dzieci, panien i ogrodników.

• 24 I w piątek – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

Intencje Mszalne od 19.1.2014 do 26.1.2014 r.

 Niedziela 19.1.

7.00 + Marcin Kosowski (greg).

9.00 + Władysław Kulawik, Rozalia ż., i ich zm. rodzice.

11.00 Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Antoniny w 80 r. ur.

15.00 + Wincenty Lizończyk i zm. rodzice.

PONIEDZIAŁEK 20.1.

7.00 + Marcin Kosowski (greg).

17.00 + Maria Bajerska (od Banasików z rodziną ).

WTOREK 21.1.

7.00 + Marcin Kosowski (greg).

17.00 + Stanisława (ona) Wątroba, Józef m., Józef s., Sławomir wnuk.

ŚRODA 22.1.

7.00 + Marcin Kosowski (greg).

17.00 + Władysław Kuciel w r. śm., Natalia wnuczka

CZWARTEK 23.1.

7.00 + Marcin Kosowski (greg).

17.00 + Stefan Głogowski (od Jana Taborskiego z rodz.).

PIĄTEK 24.1.

7.00 + Marcin Kosowski (greg).

17.00 + Eleonora Hałęba (od sąsiadów Pierzynków).

SOBOTA 25.1.

7.00 + Marcin Kosowski (greg).

17.00 + Maria Gosztyła – od bratowej Janiny Matyasik.

 Niedziela 26.1.

7.00 + Marcin Kosowski (greg).

9.00 W intencji parafian.

11.00 + Stanisława (ona) Ludwin.

15.00 + Stefan Pająk w 14 r. śm.