Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 2.02.2014 (Święto Ofiarowania Pańskiego).

4.Niedziela zwykła-Święto Ofiarowania Pańskiego.

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

2. Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.

3. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

4. We wtorek 4 lutego przypada pierwsza rocznica śmierci ks. Proboszcza Stanisława Stopki. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 17.00 w Jego intencji.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św.

6. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. św. Stanisław Kostki od Pań. Garnków nr 26 do Pani. Żądłowej nr 2.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 5 II w środę – św. Agata, dziewica i męczennica, szczególna patronka Sycylii we Włoszech; ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi.

• 6 II w czwartek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI wieku.

Intencje Mszalne od 2.2.2014 do 9.2.2014 r.

 Niedziela 2.2. Święto Ofiarowania Pańskiego

7.00 + Władysław Mazgaj w r. śm.

9.00 + Józefa (ona) Głownia w 13 r. śm., Franciszek m.

11.00 + Genowefa Węgrzyk w 4 r. śm., Stanisław m.

15.00 + Władysław Niechwiej, Jadwiga ż., Józef s.

PONIEDZIAŁEK 3.2.

7.00 + Maria Bajerska (od teściów: Janiny i Mieczysława).

17.00 + Eleonora Hałęba (od chrześnicy Bożeny z rodz.).

WTOREK 4.2.

7.00 + Stefan Głogowski (od Bronisława Mazgaja i Ślusarczyków).

17.00 + Ks. Stanisław Stopka o dar nieba w 1. r. śm. (od Róż Różańcowych).

ŚRODA 5.2.

7.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od sąsiadki Janarkowej z rodz.).

17.00 + Józefa (ona) Perończyk (od chrześnicy Józefy).

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK 6.2.

7.00 + Józef Maciejczyk (od chrześniaka Franciszka z rodz).

17.00 + Bolesław Pierzynka (od siostrzeńca Jarosława z rodz.).

PIĄTEK 7.2.

7.00 + Zofia Bachowska (od Józefa i Marii Bachowskich z rodz.).

17.00 + Bogdan Sikora w 1. R. śm.

SOBOTA 8.2.

7.00 + Stanisław Koczur (od żony Anny).

17.00 + Jacek Zelech (od sąsiadów Dębskich).

Niedziela 9.2.

7.00 + Ks. Stanisław Stopka (od Jolanty Bieńkowskiej z rodz.).

9.00 + Jan Pluta, Katarzyna ż.

11.00 + Jan Wierzba.

15.00  W intencji parafian.