Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 16.03.2014 r.

 2.Niedziela Wielkiego Postu – 16.03.2014 r.

  1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.
  2.  Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godzinie 16.30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Również w środę o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas na plebani.
  5. W sobotę 22 marca  w godz. od 10.00 do 14.00 w salce katechetycznej na plebanii  będzie  bezpłatne dyżury doradcy podatkowego. Doradca Podatkowy pomagać będzie w wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych w zamian za przekazanie 1 % z podatku na Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkie pozyskane środki będą przekazane na pomoc dla chorych i osób starszych. Serdecznie zapraszamy.
  6. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu oraz jałmużnę wielkopostną można składać do  skarbony parafialnej wystawionej przy wejściu do świątyni.
  7. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne  rozprowadzane przez Caritas naszej diecezji.
  8. Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni planuje zorganizować w maju wystawę pt.: „Śladami Ks. Kard. Karola Wojtyły na terenie Gminy Alwernia” z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Dlatego zwraca się z prośbą do osób, które posiadają fotografie, pamiątki związane z Osoba Ojca Świętego upamiętniające Jego pobyt na terenie naszej Gminy o możliwość ich udostępnienia na wystawę. Fotografie i pamiątki można dostarczyć do dnia 6. kwietnia, do Ośrodka Kultury w Alwerni.
  9. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Orzechowej 2,4,6,1 i ul. Patelskiego 34,32,30,27,28,26,23,20  czyli od Pań. Chabrów ul. Orzechowa nr 2    do Pań. Krasowskich ul. Patelskiego nr 23.

 Intencje Mszalne od 16.3.2014 do 23.3.2014 r.

Niedziela  16.3.

  7.00             + Edward Kulawik.

  9.00            + Józef Węgrzyn, Józefa ż. i Władysława (ona) Perończyk.

11.00            W intencji Parafian.

15.00            + Józef Mazgaj (od żony Joanny).

PONIEDZIAŁEK    17.3.

  7.00            + Maria Bajerska (od klasy 3 g z wych.).

17.00            + Józefa (ona)  i Józef Jarczyk .

WTOREK   18.3.

  7.00            + Józefa (ona) Toka w 4 r. śm., Marian m.

17.00             + Jan Likus, Aniela ż., Halina wnuczka, Józef zięć i zm. Rodzice.

ŚRODA   19.3.

  7.00            + Józef Głownia, Maria ż., Józefa c., Alojzy s.

17.00             + Antonina Turaczyk w 2 r. śm. Józef m.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

 CZWARTEK  20.3.

  7.00            + Jan Nowak w r. śm., Adela ż., i zm. Rodzice.

17.00            + Józef Turalik, Józefa c., Józef zięć, Józef Kosowski

 PIĄTEK     21.3.  

  7.00             + Józefa (ona) Perończyk (od rodz. Danielczyków z rodz.).

17.00            + Władysław Ziajka

 SOBOTA   22.3.

  7.00             + Franciszka (ona) Mazgaj  (od Haliny i Adama Bachowskich.).

17.00            + Józef Mazgaj (od syna Jarosława z rodz.).

Niedziela  23.3.

  7.00             W intencji Parafian.

  9.00            + Rozalia Kulawik, Władysław m., i zm. Rodzice.

11.00            + Józef Taborski, Józefa (ona) Zyznawska.

15.00            + Krzysztof Głownia w r. ś.