Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 2.03.2014 r.

8.Niedziela zwykła.

1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj tzw. Nabożeństwo 40-godzinne. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

2. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele w następującym porządku: 7.00, 9.00 i 17.00. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji w naszym kościele po Mszy św. wieczornej.

4. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, spowiedź św. od godz. 16.00, Droga Krzyżowej o godz. 16.30, o godz.17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem wynagradzającym.

5. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 15.30.

6. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

7. W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza, który był drugim z sześciu synów Kazimierza Jagiellończyka. Żywo interesował się sprawami publicznymi, a ojciec upatrywał w nim swego następcę i wdrażał go powoli do współrządzenia. Niestety, w wieku 26 lat zmarł na gruźlicę. Jego kult szybko rozszerzył się na terenach Rzeczypospolitej.

8. We wtorek od godz. 8.00 do 15.30 na dolnym parkingu można składać tzw. elektrośmieci czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórkę organizuje kościelna organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i jest bezpłatna. W tym dniu o godz. 16.00 przyjadą samochody, które zabiorą zgromadzone urządzenia.

9. W minionym tygodniu w pomieszczeniach dolnego kościoła położono 160 m wylewki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy tych pracach. W następnym etapie planujemy wykończenie toalet, które będą służyły całej nasze parafii podczas nabożeństw oraz w czasie różnych spotkań w salkach pod kościołem.

10. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Patelskiego czyli od Pań. Szarków nr 48 do Pań. Muchów ul. nr 42.

 Intencje Mszalne od 2.3.2014 do 9.3.2014 r.

 Niedziela 2.3.

7.00 1. + Janina Janarek w 5 r. śm.

2. O pokój i łaskę Bożą dla członkiń Róż Różańcowych i ich rodzin.

9.00 + Józefa (ona) Perończyk w 1 r. śm.

11.00 + Aniela Bachowska w 9 r. śm., Franciszek m.

15.00 W intencji parafian.

PONIEDZIAŁEK 3.3.

7.00 + Maria Bajerska (od koleżanek i kolegów z klas ze SP).

17.00 + Julia Paw, Władysław m.

WTOREK 4.3.

7.00 + Stefan Głogowski (od wpółpr. syna Wojciecha z firmy „Ponar” Wadowice).

17.00 + ks. Stanisław Stopka (od Radnych Powiatowych: Stanisławy Kasperczyk i Krzysztofa Kurzańskiego).

ŚRODA 5.3.

7.00 + Eleonora Hałęba (od Stanisława i Józefa Bachowskich).

9.00 + ks. Stanisław Stopka (od rodziny Filipków z ul. 3 Maja).

17.00 + Józefa (ona) Biel w 6. R. śm, Roman m.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK 6.3.

7.00 + Franciszka (ona) Mazgaj (od współ. synowej Doroty ze sp. „Soc-Al.”).

17.00 + Stanisław i Julia Paw w 17 r. śm.

PIĄTEK 7.3.

7.00 + Józef Maciejczyk (od sąsiadów Gryców).

17.00 + Władysław Paw i żony: Maria i Julia.

SOBOTA 8.3.

7.00 + Bolesław Pierzynka (od Czesława Pierzynki z rodz.).

17.00 + Jan Hajduk w 22 r. śm.

Niedziela 9.3.

7.00 + Czesław Szustak , Genowefa ż.

9.00 + Józef Perończyk, Maria ż. w r. śm.

11.00 + Franciszka Piegza w 50 r. śm, Józef m.

15.00 W intencji parafian.