Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 13.04.2014 r. (NIEDZIELA PALMOWA).

6.Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 13.04.2014 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.  Tradycyjnie  obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Dziękujemy Wszystkim za udział w Rekolekcjach Parafialnych oraz za ofiarowane ciasta na Agapę.
  2. Zapraszamy dzisiaj wszystkich parafian na Misterium Paschalne „Krzyż nasza Nadzieją” o godz. 16.00 do Sali w podziemiach kościoła.
  3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.
  4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.
  5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Meki pańskiej o godzinie 18.00. Wcześniej Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc wg. wyznaczonego porządku. O godz. 21.00 Droga krzyżowa.
  6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów    w kościele: o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Na Łozku o godz. 11.00 , Kwaczała Góra k/Kulawików o godz. 11.30, Kamionka Duża o godz. 12.00. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 18.00 połączona z procesja Rezurekcyjną.
  7. W minionym tygodniu w naszym kościele był pogrzeb ś.p. + Władysławy Dudka.
  8. Bóg zapłać za składkę na kwiaty do Bożego groby. Do skarbony parafialnej złożono 395,60 zł.
  9. Bóg zapłać za przystrojenie   kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny   z ul. Różanej   czyli od Pań. Jarczyków      do Pań. Nawalańców. 

Intencje Mszalne od 13.04.2014 do 20.04.2014 r.

Niedziela PALMOWA – 13.04.

  7.00             + Józefa (ona) Bachowska w 4 r. śm., Franciszek m., synowie: Franciszek i Stanisław.

  9.00            + Stanisława (ona) Michalska.

11.00            W intencji Parafian.

15.00            + Stanisława (ona) Hajduk i zm. Rodzice.

WIELKI PONIEDZIAŁEK    14.04.

  7.00            + Józefa (ona) Perończyk (od rodziny Bajerów).

  18.00          + Wincenty Kurnik, Józefa ż., Maria siostra i Stanisław brat.

WIELKI WTOREK   15.04.

  7.00            + Maria Ciura w r. śm., Franciszek m. i zm. Rodzice.

18.00             + Franciszek Mazgaj, Anna ż.

WIELKA ŚRODA   16.04.

  7.00            + Franciszek Szpila, Anna ż., Jan s.

18.00            + Franciszka (ona) Mazgaj (od rodz. Ślusarczyków). 

WIELKI  CZWARTEK  17.04.

  18.00          Dziękcz. od Róż Różańcowych za ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i bł. Boże dla Ojca św.

18.00          + Ks. Stanisław Stopka (od mieszk. z ul. Jana Pawła II i ul. Zielonej).

WIELKI  PIĄTEK     18.04.     

18.00            Liturgia Męki Pańskiej

WIELKA SOBOTA   19.04.

18.00            W intencji Parafian.

18.00            + Ks. Stanisław Stopka (od mieszk. z ul. Spokojnej).

Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 20.04.

  7.00             + Ks. Stanisław Stopka (od Adama Ciupka z rodz.).

  9.00            + Józef Taborski, Józefa Zyznawska, Stefan m., ks. Stanisław Stopka.

11.00            + Franciszek Niechwiej w 2 r. śm.

15.00            Dziękcz. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Anieli Chwała w 80 r. ur.