Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 1.06.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (1.06.2014 r.)

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.

2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.

3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. We wszystkich kościołach zbiórka ofiar do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Adoracja w tej intencji po Mszy św. wieczornej.

6. Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18.00, po niej odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe, podczas którego będziemy śpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NMP. Odwiedziny chorych o godz. 8.00.

8. Serdecznie dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za przygotowanie naszego kościoła do tej uroczystości oraz za Dar Ołtarza przeznaczony dla naszej parafii.

9. Wszystkie parafie Naszej Archidiecezji dokonują dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II w Wadowicach. Dla naszego Dekanatu Babice jest wyznaczony dzień dziękczynienia na czwartek 5 czerwca o godz. 18.00. Nasza parafia organizuję wyjazd autokarowy do Wadowic. Przyjmujemy zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w czwartek o godz. 15.00. W programie pielgrzymki zwiedzanie nowego Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach.

10. W najbliższą niedzielę 8. Czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Dzieci naszej parafii serdecznie zapraszają Swoich Kochanych Rodziców ze swoimi „Pociechami” na koncert pt. „Cudownych Rodziców masz”, który odbędzie się o godz. 16. 15 w podziemiach naszego kościoła. Gościnnie wystąpi teatr maski „Ikar” w przedstawieniu „Kopciuszek”.

11. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Rychlików ul. Lazurowa 25 do Pań. Gutów ul. Makowa 8 oraz rodziny z ul. 3 Maja z Babic.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

1. 3 VI we wtorek – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy w Afryce.
2. 5 VI w czwartek– św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Intencje Mszalne od 1.06.2014 do 8.06.2014 r.

Niedziela 1.06. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
7.00 + Ks. Stanisław Stopka (od rodziny Mądrzyków).
9.00 + Maria Perończyk w 3 r. śm., i zm. z rodziny.
11.00 + Franciszek Kowalski, Józefa ż., Anna i dzieci.
15.00 + Amalia Knapik w r. śm.

PONIEDZIAŁEK 2.06.
7.00 + Zofia Bachowska (od Marii Ziajka z m.)
18.00 + Jacek Zelech (od Mateusza Warszawskiego z rodz.).

WTOREK 3.06.
7.00 + Adela Słowik-Jędrasik i Edward m. (od rodz. Jaromin z Psar i rodz. Kozubów z Bolęcina)
18.00 + Marcin Kosowski (od Uli z rodz. oraz od przyjaciół z Libiąża, Oświęcimia i Starej Wsi).

ŚRODA 4.06.
7.00 + Ks. Stanisław Stopka (od rodziny Bałuszek z Ilona i zięciem).
18.00 + Stanisław Koczur (od córki Stanisławy z rodz.).

CZWARTEK 5.06.
7.00 + Ewa Micał (od rodziny Dębskich).
18.00 + Stanisław Synal (od córki Bogusławy z rodz.)

PIĄTEK 6.06.
7.00 + Blanka Niechwiej (od KGW z Kwaczały).
18.00 + Danuta Kosowska w r. śm.

SOBOTA 7.06.
7.00 + Jan Szarek i zm. Rodzice.
18.00 O bł. Boże i zdrowie dla Grzegorza w 18 r. ur.

Niedziela – 8.06. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
7.00 + Jan Bachowski w 12 r. śm.
9.00 + Ks. Stanisław Stopka (od rodziny Garnków i Kosowskich).
11.00 + Józefa (ona) Giermek i Antoni m.
15.00 Dziękcz. z prośba o bł. Boże dla Jadwigi i Juliana w 50 r. śl.