Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 12.10.2014 r.

Ogłoszenia parafialne – (12.10.2014 r.)

 1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

 1. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. Tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 1. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą zwłaszcza nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
 1. W nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 1. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim; (wspomnienie obowiązkowe);
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa, dziewica, zakonnica i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką (wspomnienie obowiązkowe);
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; (wspomnienie obowiązkowe);
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
 1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II od Pań. Rożnawskich nr 29 do    Pani Taborskiej ul. Krakowska nr 1.

Intencje Mszalne od 12.10.2014 do 19.10.2014 r.

 Niedziela  – 12.10. – DZIEŃ PAPIESKI.

  7.00             + Władysław Ostrowski, Rozalia ż.

  9.00            + Edwarda (ona) Kiełebaj w 2 r. śm.

11.00            + Franciszek Niechwiej.

15.00            + Kazimierz Głownia w r. śm., Alojzy ojciec.

PONIEDZIAŁEK     13.10.

   7.00           +  Edward Rychlik i zm. Rodzice.    

17.00            + Marcin Biel, Katarzyna ż., Zofia córka, Franciszek Kubica..

 WTOREK     14.10.

  7.00             +  Blanka Niechwiej (od rodziny Łapuszek).

17.00            + Tomasz Mazgaj w 8 r. śm.

 ŚRODA      15.10.

  7.00            + Stanisław Koczur  (od Władysława Krawędy z rodz.).

17.00            Rezerwacja.

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 CZWARTEK     16.10.

  7.00            + Marcin Kosowski  (od Kazimierza i Zofii Szpila).

 17.00           +  Jadwiga Walczyk, Jerzy m.

  PIĄTEK        17.10.

  7.00             +  Stanisław Synal (od Tomasza Rożnawskiego z rodz.).

17.00            +  Józef Urbańczyk w 30 r. śm.

SOBOTA    18.10.

   7.00           + Jacek Zelech (od Chrześniaka Łukasza z żona i mama Krystyną ).

17.00            O bł. Boże i zdrowie dla Franciszka i Marii w 60 r. ślubu.

 Niedziela  – 19.10.

  7.00            + Józef Mazgaj i Joanna ż. (od rodz. Pierzynków i Mazgajów).

  9.00            + Józef Głownia w 5 r. śm. i zm. Rodziców.

11.00            W intencji parafian – Chrzest dzieci.

15.00            + Stefan Głogowski w 2 r. śm.