Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 30.XI.2014 r. I Niedziela Adwentu.

Ogłoszenia parafialne – (30.11.2014 r.)

I Niedziela Adwentu

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
  1. W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

  1. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i, z racji wspomnienia św. Franciszka Ksawerego, do modlitwy w intencji misji świętych. Po Mszy św. wieczornej w środę, spotkanie parafialnego Zespołu Caritas.
  1. W czwartek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Barbary serdecznie zapraszamy wszystkich górników naszej parafii na Msze św. o godz. 10.00.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź piątek od godz. 16.00. W pierwszy piątek – Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu odwiedziny chorych o godz. 8.00. Będzie jeszcze okazja zgłosić chorych do spowiedzi i Komunii św. na Boże Narodzenie w dniu 18 grudnia tj. w czwartek. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, zapraszamy na spotkanie mikołajkowe dzieci,  ministrantów, lektorów,  scholę  – w sobotę o godz. 18.00 za raz po Roratach.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Orzechowej  nr: 2,4,6,1 i z ul. Patelskiego 34,32,30,27,28,26,23,20  czyli od Pań. Habrów ul. Orzechowa 2 do Pań. Krasowskich ul. Patelskiego 23.

Intencje Mszalne od 30.11.2014 do 7.12.2014 r.

 Niedziela  – 30.11.

  7.00            W intencji Parafian.       

  9.00            + Emil Sujdak w 14 r. śm.

11.00            O bł. Boże i zdrowie w 70 r. ur.

15.00            + Maria Perończyk, Józef m., Józef s.

PONIEDZIAŁEK     1.12.

   7.00           +  Eugeniusz Kramarz, zm. Rodzice i Rozalia c.

17.00            +  Józef Mazgaj, Joanna ż. (od Wiesława Grudnia   z rodz.).

 WTOREK     2.12.

  7.00             +  Dorota Szarek, Józef m. i zm. Rodzice.

17.00            +  Janina Woskowicz, Paweł wnuk.

 ŚRODA      3.12.

  7.00            +  Władysława Włodarska (od Władysławy i Józefa Cudaków).

17.00            +  Stanisław Koczur (od teściów Tarabułów z Mętkowa ).

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 CZWARTEK     4.12.

  7.00            +  Ks. Stanisław Stopka (od KS Unia Kwaczała ).           

10.00            W intencji górników z naszej parafii.

17.00            +  Stanisław Synal (od Synalów z Włosieni z rodz. ).

 PIĄTEK        5.12.

  7.00             +  Zofia Mazgaj (od Karola Patyka z rodz.).        

17.00            +  Stanisław Hajduk i zm. Rodzice.

SOBOTA    6.12.

  7.00            +  Władysław Gąska, Wiktoria ż., Zygmunt, Władysław i Józef synowie.

17.00            +  Józef Turalik, Tekla ż., Konstanty s.

 Niedziela  – 7.12.

  7.00            Dziękczynna za otrzymane dary Ducha św.       

  9.00            + Tekla Turalik w r. śm., Józef m., Konstanty s.

11.00            + Tadeusz Jarczyk.

15.00            O bł. Boże dla Bartusia w 1 r. ur.