Ogłoszenia parafialne 21. XII. 2014 r IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne – (21.12.2014 r.)

IV Niedziela Adwentu.

1.Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która,  zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata.

1. We wtorek od godz. 8.00 będziemy dekorować kościół na Boże Narodzenie. Prosimy młodzież naszej parafii o pomoc.
  1. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 7.00. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej, natomiast rano w godz. od 6.30 do 7.00 okazja do spowiedzi św. dla tych parafian, którzy przyjadą na święta tuż przed wigilią Bożego Narodzenia. Inni parafianie, którzy przed świętami nie skorzystali jeszcze z sakramentu pokuty, niech to uczynią jutro, ewentualnie pojutrze. Spowiadamy przed każda Mszą św.

1. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym, można zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  1. O północy ze środy na czwartek zapraszam na pasterkę. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  1. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedzielę. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
  1. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę Błogosławieństwo owsa – po każdej Mszy Świętej.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Kwiatowej  4,5,7,9,11,13 z ul. Polnej 8,6,12,9 i Różanej 1   czyli od Pań. Głowniów   do Pana  Jana Buczka.

Intencje Mszalne od 21.12.2014 do 28.12.2014 r.

Niedziela  – 21.12.

7.00            +  Józef Mazgaj i Joanna ż. (od sąsiada Władysława Dudki  z rodz.).

9.00            + Jan Kulawik, Jadwiga ż., Jan s.

11.00            + Stanisław Szmaciarz, Wiktoria ż.

15.00            + Tomasz Taborski i zm. Rodzice.

PONIEDZIAŁEK     22.12.

7.00           +  Zofia Mazgaj  (od siostrzenicy Teresy z rodz.).

17.00            +  Stanisław Synal  (od rodziny Siewiorków).

WTOREK     23.12.

7.00            +  Jan Toka w r. śm.

17.00            +  Józef Jarek.

ŚRODA      24.12. Wigilia Narodzenia Pańskiego.

7.00            +  Za wszystkich zmarłych Parafian w 2014 r.

7.00            +  Honorata Janarek (od Pani Jochymkowej z rodz.).

PASTERKA      25.12.

24.00            W intencji Parafii.

24.00            +  Zdzisław Radzichowski (od sąsiadów Sujdaków).

CZWARTEK     25.12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego

7.00            +   Zofia Mazgaj  (od Jana Mazgaja i rodz. Mazgajów).

9.00            + Antoni i Maria Perończyk, Adam Bębenek i zm. z rodz.

11.00            + Franciszek Saługa, Józefa ż., Maria c.

15.00            O zdrowie i bł. Boże, opiekę MB w 1 r. ur. Filipka oraz za Rodziców i chrzestnych.

PIĄTEK        26.12. Święto Świętego Szczepana

7.00             +  Józef  Mazgaj  (od rodziny Bolków z Babic).

9.00            O bł. Boże w r. urodzin.

11.00            W intencji Parafii.

15.00            +  Zofia Janiec, Jan m.

SOBOTA    27.12.

7.00            +  Zofia Mazgaj  (od siostrzenicy Marii z rodz.).

7.00            +  Jan Bachowski, Julia ż           .

Niedziela  – 28.12. Święto Świętej Rodziny

7.00            +  Stanisław Synal (od brata Jana z żoną).

9.00            + Franciszek Kaszuba, Anna ż.

11.00            + Eleonora Hałęba w 2 r. śm., Edward m i Edward s.

15.00            W intencji Parafii.