Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 28.12.2014 r. Święto Świętej Rodziny. Jezusa, Maryi i Józefa.

Ogłoszenia parafialne – (28.12.2014 r.)

Święto Świętej Rodziny. Jezusa, Maryi i Józefa. 

  1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Rodzinie Nazaretańskiej powierzamy  w szczególności wszystkie małżeństwa, którym gratulujemy dotychczasowej współpracy z łaską sakramentu małżeństwa i życzymy wytrwania w zobowiązaniach przyjętych w dniu ślubu.
  1. W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 17.00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału.

  1. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Porządek Mszy Świętej – jak w niedziele.
  1. W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w sobotę o godz. 8.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 7.00 i odmawianie cząstki różańca.
  1. Za tydzień – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim po Msz św. o godz. 15. 00 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd wykonaniu chóru „Dzwony Podola” z Kijowa. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Różanej   czyli od Pań. Jarczyków   do Pań.  Nawalańców.

 Intencje Mszalne od 28.12.2014 do 4.01.2015 r.

Niedziela  – 28.12. Święto Świętej Rodziny

  7.00            +  Stanisław Synal (od brata Jana z żoną).                      

  9.00            + Franciszek Kaszuba, Anna ż.

11.00            + Eleonora Hałęba w 2 r. śm., Edward m i Edward s.

15.00            W intencji Parafii.

PONIEDZIAŁEK     29.12.

   7.00           +  Honorata Janarek  (od Kazimiery Kryniger z rodz.).

   7.00           +  Zdzisław Radzichowski  (od Józefa i Ireny Bachowskich).

 WTOREK     30.12.

  7.00            +  Józef  Mazgaj  (od sąsiadów Gąsków).   

  7.00             +  Zdzisław Radzichowski  (od sąsiadów Kasperczyków).                 

ŚRODA      31.12.

  7.00            +  Zofia   Mazgaj  (od rodziny Jarczyków).

17.00            W intencji parafii.

CZWARTEK     1.01. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  7.00            +   Zofia Mazgaj  (od sąsiadki Taborskiej).

  9.00            + Władysław Druzgała w 8 r. śm.

11.00            + Maria Jochymek w 8 r. śm.

15.00            + Maria Rożnowska, Józef m., Franciszek i Alfred – synowie.

  PIĄTEK        2.01.

  7.00             +  Zofia   Mazgaj  (od sąsiadów Kazimierza i Zofii Szpila).    

  7.00            +  Honorata Janarek  (od szwagierki Wiktorii Janarek).        

 SOBOTA    3.01.

  7.00            +  Stanisław Synal  (od chrześnicy Renaty Antosz z rodz.).   

17.00            +  Zdzisław Radzichowski  (od córki Anity z rodz.).                 .

 Niedziela  – 4.01.

  7.00            O Boże Miłosierdzie nad światem, łaski pokoju, zgody i jedności – (od Róż Różańcowych).  

  9.00            + Władysław Kulawik, Rozalia ż.

11.00            + Franciszka (ona) Mazgaj w 2 r. śm., Stefan m.

15.00            +  Ks. Proboszcz Stanisław Stopka  (od mieszk. z ul. Św. Stanisława Kostki).