Ogłoszenia parafialne – 1.II.20154 r.

Ogłoszenia parafialne – (1.02.2015 r.)

1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.

1. W środę przypada druga rocznica śmierci ks. Proboszcza Stanisława Stopki. W tym dniu zapraszamy Wszystkich parafian na wieczorna Mszę św. w Jego intencji.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą i wieczorem od godz. 16.00.

W czwartek po Mszy św. wieczornej  błogosławieństwo chleba  i wody ku czci św. Agaty oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o nowe powołania do służby Bożej.

Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 17.00. Wyjazd kapłana do chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 7.00 i odmawianie cząstki różańca po  Mszą Świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 II we wtorek – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 II w czwartek – św. Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza (wspomnienie obowiązkowe);
  • 6 II w piątek – święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzysze z XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Informujemy, że lektorzy z naszej parafii wygrali wczoraj rejonowy etap rozgrywek o Mistrzostwo Polski w halowej piłce nożnej LSO i awansowali do finału diecezjalnego. Gratulujemy im zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
  1. Nasza parafia wykorzystując gminną dotacje zakupiła profesjonalny stół do tenisa stołowego, który będzie służył dzieciom, młodzieży i wszystkim chętnym. W czasie najbliższych ferii zimowych organizujemy I Mistrzostwa Parafii w tenisie stołowym dla dzieci i młodzieży. Zapisy do tych rozgrywek u ks. Mariana i ks. Artura. W dniu 16 lutego tj. w poniedziałek organizujemy wyjazd na narty dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Zapisy u ks. Mariana. Serdecznie zapraszamy.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Głogowskich    ul. Konwaliowa  4  do Pań.  Jarczyków    ul. Lazurowa 21.

Intencje Mszalne od 1.02.2015 do 8.02.2015 r.

Niedziela  – 1.02. 2015

7.00           O zdrowie dla chorych za wstawiennictwem MB z Lourdes (od Róż Różańcowych).

9.00            +  Józef Mazgaj i Joanna ż.  (od sąsiada Ferdynanda Niemczyka  z córką Janiną)            .

11.00            + Józefa (ona) Głownia w 14 r. śm., Franciszek m.

15.00            +   Honorata Janarek  (od sąsiada Jana).

PONIEDZIAŁEK     2.02. 2015 – Święto Ofiarowania Pańskiego.

7.00           + Władysław Niechwiej, Jadwiga ż., Józef syn.

9.00           +  Genowefa Węgrzyn w 5 r. śm., Stanisław m.

17.00           +  Władysław Mazgaj w r. śm.

WTOREK     3.02. 2015

7.00            +  Honorata Janarek  (od Lizończykowej z rodz.).

17.00            + Albin Pierzynka i Stefania ż.

ŚRODA      4.02. 2015

7.00            +  Zofia Mazgaj   (od Pawła Kantora z rodz.).

17.00            +  ks. Proboszcz Stanisław Stopka w 2 r. śm.  (od Rady Rodziców SP w Kwaczale).

CZWARTEK     5.02. 2015

7.00            Dziękcz. w 80 r. ur. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Antoniny.

17.00            +  Józef Mazgaj  (od koleżanek i kolegów ze Spółdzielni  Drzewnej z Babic).

PIĄTEK        6.02. 2015

7.00           +  Zdzisław Radzichowski  (od rodz. Słowików).

1 7.00           +  Stanisława  (ona) Wątroba w 18 r. śm., Józef m., Józef s., Sławomir wnuk.

SOBOTA    7.02. 2015

7.00            +   Zdzisław Radzichowski  (od sąsiadów Szmaciarzów).

17.00            + Franciszek Bachowski i Maria Bachowska w r. śm.

Niedziela  – 8.02. 2015

7.00            +  Zofia  Mazgaj  (od kuzynek męża: Marii i Józefy).

9.00            +  Franciszek Jarczyk i Franciszek syn w r. śm.

11.00            + Jan Wierzba w r. śm.

15.00            +   Stanisława (ona) Ludwin, i zm. z rodziny Karnowskich.