Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – 29.03.2015 Niedziela Palmowa

Ogłoszenia parafialne – (22.03.2015 r.)

  1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Zebranie Wiejskie w Domu Ludowym o godz. 16.30.
  1. W związku ze zmianą czasu od jutra do końca września Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
  1. W Wielką Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

  1. W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w bazylice katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się u nas o godz. 18.00
  1. W Wielki Piątek – pierwszy w kwietniu – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00. Droga krzyżowa o godz. 15.00 i 21.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew trzech części gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu całą noc wg. wyznaczonego porządku. Strażaków  prosimy o zaciągnięcie warty przy Bożym Grobie.

W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

  1. W Wielką Sobotę – pierwszą w kwietniu – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 18.00. Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę umieszczono w gablotce przykościelnej i na stronie internetowej parafii.

Okazja do spowiedzi świętej dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili –w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.30 do 18.00.

  1. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 18.00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Procesja rezurekcyjna – po zakończeniu Mszy Świętej Wigilii Paschalnej ok. godz. 19.30. Prosimy o przygotowanie feretronów i poduszek na procesję. Do niesienia baldachimu prosimy naszych Strażaków.
  1. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 ,,zmianka różańca”. O poprowadzenie różańca prosimy 4 Różę Kobiet.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą wyjątkowo prosimy o przygotowanie naszego kościoła dopiero w sobotę po wieczornej liturgii czyli ok. 20.15. Prosimy o to rodziny z ul. Prymasa Wyszyńskiego czyli od Pani Gaudyn  do Pań. Pierzynka.

Intencje Mszalne od 29.03.2015 do 5.04.2015 r.

Niedziela  – 29.03. 2015 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

  7.00             + Rozalia  Kulawik, Władysław m. i zm. Rodzice.

  9.00             +  Józef Węgrzyn, Józefa ż. i ich Rodzice.

11.00             + Jan Ciura, zm. Rodzice: Józef i Maria, Zofia Buzdygan.

15.00             + Julian Turaczyk w r. śm. Władysława ż.

WIELKI PONIEDZIAŁEK     30.03. 2015

   7.00                        + Józef Mazgaj  (od Józefa Cichonia z Alwerni).

18.00             +  Rozalia i Józef Rychlik. 

WIELKI WTOREK     31.03. 2015

  7.00             O zdrowie i szczęśliwą operację.

18.00             +  Stanisław Głownia (zmarły na Cyprze – od Matki chrzestnej).    

WIELKA  ŚRODA      1.04. 2015

  7.00             +  Andrzej Kosowski – od syna Andrzeja z rodziną.  

18.00             + Ryszard Moskała – od teściów Cudaków.

WIELKI CZWARTEK     2.04. 2015

18.00            Dziękczynna za ustanowienie sakramentu kapłaństwa – od Róż Różańcowych.  

18.00             +  Janina Kramarz ( od rodziny Kadłuczków z Alwerni).        .

WIELKI   PIĄTEK  Męki Pańskiej      3.04. 2015     

18.00             LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.

WIELKA SOBOTA    4.04. 2015

18.00             +  Ks. Proboszcz Stanisław Stopka (od mieszkańców z ul. Różanej).

18.00             W intencji parafii.              

Niedziela  Zmartwychwstania Pańskiego – 5.04. 2015 – 

  7.00             + Zofia Zyznawska w r. śm.

  9.00             +  Stefan Mazgaj w 16 r. śm, Franciszka ż.

11.00              + Stanisława (ona) Michalska w r. śm., Roman m.

15.00             + Władysława (ona) Dudka w 1 r. śm., Stanisław m.