Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 26.07.2015 r..

Ogłoszenia parafialne – (26.07.2015 r.).

  1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.
  1. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Wyjazd do chorych o godz. 8.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Po Mszy św. cząstka różańca św. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
  1. Za tydzień – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą.
  1. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości.
  1. W dniu 11 sierpnia tj. we wtorek o godz. 8.00 planujemy pielgrzymkę autokarowa na Jasną Górę do Częstochowy. Zapisy u Pani: Ireny Bachowskiej i Ireny Urbańczyk. Serdecznie zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII w środę– św. Marta, siostra Łazarza i Marii, znana z Ewangelii, patronka gospodyń domowych i hotelarzy (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 VII w piątek– św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, z pochodzenia Hiszpan, który żył na przełomie XV i XVI wieku, patron rekolekcji i ćwiczeń duchownych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 VIII w sobotę– św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z ul. Piaskowej 2,4,6,8,10,17,19 czyli od Pań. Dalke do Pań. Łąckich.

Intencje Mszalne od 26.07.2015 do 26.07.2015 r.

Niedziela  – 26.07. 2015

    7.00                + Józef Węgrzyn, Józefa ż. i zm. Rodzice.

  9.00             + Władysława (ona) Niemczyk, Ferdynand m.

11.00            + Stefan Głogowski w 3 r. śm.

15.00             +  Wilhelm Woszczyna    (od rodz. Bieńkowskich i Perończyków.).  

PONIEDZIAŁEK     27.07. 2015

18.00             +  Anna Jarczyk.  

WTOREK     28.07. 2015

  7.00             +  Stanisław Koczur w 2 r. śm.  

  ŚRODA      29.07. 2015

18.00             +  Władysław Buzdygan w 16 r. śm. i zm. Rodzice.  

 CZWARTEK     30.07. 2015

   7.00                       +  Wilhelm Woszczyna    (od szwagierki Czesławy.).               

   PIĄTEK        31.07. 2015         

18.00             +  Wilhelm Woszczyna    (od Dominika i Jolanty Bieńkowskich).    

SOBOTA    1.08. 2015

18.00             + Janina Szpila w 3 r. śm., Stanisław m. oraz Stefan.  

Niedziela  – 2.08. 2015 

  7.00                O opiekę Matki Kościoła nad Ojcem Św. i kapłanami – od Róż Różańcowych.

  9.00             O bł. Boże dla Ani w 3 r. urodzin.

11.00            + Stefan Perończyk.

15.00             +  Czesław Buzdygan, zmarli Rodzice i Teściowie.