Ogłoszenia parafialne 27 09 2015 r.

Ogłoszenia parafialne – (20.09.2015 r.).

1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku.
  1. Od poniedziałku wieczorna Msza św. w tygodniu będzie o godz. 17.00. Prosimy o tym pamiętać.
  1. We wtorek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

1. W najbliższy czwartek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie: w niedzielę po Mszy św. o godzinie 15.00, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. W tym roku prosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałki kl. VI SP, we wtorki kl. I  Gimn., w środy kl. IV SP, w czwartki kl. V SP, w piątki kl. II i III  Gimn., w soboty Róże Żywego Różańca. Serdecznie prosimy aby w wyznaczonym dniu były obecne na nabożeństwie wszystkie dzieci z danej klasy. W miarę możliwości prosimy także o udział w nabożeństwie Rodziców i Dziadków tych dzieci.
  1. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi na pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00. W tym dniu uczcimy św. Aniołów Stróżów, których wspomnienie wypada właśnie w piątek.
  1. W sobotę o godz. 7.00 – Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. cząstka różańca św. oraz wyjazd do chorych o godz. 8.00.
  1. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka.
  1. W najbliższą niedzielę uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesja do 5 ołtarzy po Mszy św. o godz. 15.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I-Róża 2, II-Róża 3, III-Róża 4, IV-Róża 5, i V-Schola. W tym dniu zapraszamy dzieci z klasy III SP przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszę św. o godz. 15.00. Po Mszy zostaną poświęcone Różańce. Po procesji będzie spotkanie z Rodzicami w kościele. Również w najbliższą niedzielę Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 zaprasza na kiermasz dobrej książki, który odbędzie się przed kościołem. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność Komitetu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 IX w poniedziałek – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej.
  • 30 IX w środę – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński.
  • 1  X w czwartek – św. Teresa od Dzieciatka Jezus, Dziewica i Doktor Kościoła.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny z z ul Słonecznej czyli od Pani Synal  do Pań.  Kowalskich.

Intencje Mszalne od 27.09.2015 do 4.10.2015 r.

Niedziela  – 27.09. 2015

7.00               + Franciszek Mazgaj, Maria ż., Józefa i Helena córki.

9.00             + Sławomir Wiekierak w 5 r. śm.

11.00            + Stanisława (ona) Mazgaj (od syna Jurka z żoną oraz dziećmi: Wojciechem i Anną).

15.00             + Antoni i Maria Perończyk w r. śm., Antoniego i Stanisława synów.

PONIEDZIAŁEK     28.10. 2015

7.00             + Józef Szarek (od matki chrzestnej Józefy Mazgaj).

17.00             + Adam Piekarz (od cioci z Bukowna z rodz.).

WTOREK     29.10. 2015

7.00             + Adam Piekarz (od rodziny Kulawików).

17.00             + Józef Szarek (od kuzynek).

ŚRODA      30.10. 2015

7.00             + Stanisława (ona) Mazgaj (od Andrzeja Mazgaja).

17.00             + Józef Kowalski (od córki Zdzisławy z mężem Adamem).

CZWARTEK     1.10. 2015

7.00             + Józef Szarek (od kuzynki Bachowskiej z rodz.).

17.00            + Edward Kulawik w 7 r. śm., Rodzice i Teściowie.

PIĄTEK        2.10. 2015

7.00             + Adam Piekarz (od sąsiadów Karczów).

17.00             + Franciszek Paw.

SOBOTA    3.10. 2015

7.00             + Józef Szarek  (od kuzynki Józefy Korpała z rodz.).

17.00             + Franciszek, Józefa ż., Franciszek i Jan synowie.

Niedziela  – 4.10. 2015

7.00               O umiłowanie modlitwy różańcowej – od Róż Różańcowych.

9.00             + Franciszek Mazgaj i zm. Rodzice.

11.00            + Franciszek i Aniela ż.

15.00             + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka (od pracowników Biblioteki Publicznej w Kwaczale).