Ogłoszenia parafialne 1 XI 2015 r.

Ogłoszenia parafialne – (1.11.2015 r.).

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godz. 14.00 odbędzie się procesja na cmentarzu połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych i o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy na cmentarzu za zmarłych Parafian.
  1. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00 oraz o godz. 9.00 w kaplicy na cmentarzu.

1. Odpusty za zmarłych:
  • wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień;
  • wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Godzina święta w pierwszy czwartek o godz. 17.00. Połączymy z nią wypominki za zmarłych.

Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 17.00:, zaś wotywa o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 7.00 po Mszy św. cząstka różańca i wyjazd do chorych o godz. 8.00.

1. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 XI w środę – św. Karol Boromeusz, biskup i kardynał (wspomnienie obowiązkowe)
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Ładochów ul. Makowa 6 do Pań. Woskowiczów ul. Jaśminowa 7.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Michał Knapik oraz Jan Węgrzyn. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Intencje Mszalne od 1.11.2015 do 8.11.2015 r.

Niedziela  – 1.11. 2015  – Uroczystość Wszystkich Świętych.

7.00           + Za zmarłych: Ks. Stanisław Stopka, zmarli kapłani i parafianie- od Róż Różańcowych.

9.00             + Władysława (ona) Filipek.

11.00            + Jan Ciura, Honorata ż., Stanisława córka, Stefan syn.

15.00             ++ Za zmarłych Parafian – (w kaplicy na cmentarzu).

PONIEDZIAŁEK     2.11. 2015 – DZIEŃ ZADUSZNY.

7.00             + Stanisława (ona) Mazgaj  (od wnuka Bartka z rodz.).

9.00              ++ Za zmarłych Parafian – (w kaplicy na cmentarzu).

17.00             + Piotr Janarek, Julia ż., Jan syn.

WTOREK     3.11. 2015

7.00             + Janina Likus (od sąsiadów Zachurów i Zemłów).

17.00             + Rozalia Korzeniowska – od Jana i Marii Głowniów.

ŚRODA      4.11. 2015

7.00               + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka, Józefa Augustyn – od KGW z Kwaczały.

17.00             + Józefa (ona) Domagała w r. śm., Józef m., Jan i Bolesław synowie.

CZWARTEK     5.11. 2015

7.00                        + Janina Likus (od sąsiadki Pająkowej i Karpińskich).

17.00            + Józef Kowalski (od brata Bronisława z rodz.).

PIĄTEK        6.11. 2015

7.00                        + Jan Głownia (od sąsiadów Wierzbów).

17.00             + Stanisława (ona) Mazgaj  (od Szostaków z Trzebini).

SOBOTA    7.11. 2015

7.00             + Janina Likus (od sąsiadów Kurków  z rodz.).

17.00             + Józef Kowalski  (od Anny Olcoń  z rodz.).

Niedziela  – 8.11. 2015

7.00              + Józef Kowalski   (od Adama z żoną).

9.00             + Kazimierz Żądło i zm. Rodzice.

11.00             + Stanisława (ona) Mazgaj  (od Agaty i Juliana Noworytów z rodz.).

15.00             + Franciszek Kowalski, Józefa ż., Anna córka.