Ogłoszenia parafialne 28 02 2016 r.

Ogłoszenia parafialne – (28.2.2016 r.).

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela wielkiego postu. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. We wtorek 1. marca przypada Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych,,.
  3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00. O 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca i odwiedziny chorych z posługa sakramentalną o godz. 8.00.
  5. W sobotę 5 marca wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas już po raz szósty będą brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwerni i Kwaczale. Także w niedzielę 13 marca w naszym kościele będą wystawione kosze na żywność, która zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.
  6. W niedzielę 6. marca początek rekolekcji parafialnych. Dzisiaj po każdej Mszy św. ministranci będą rozdawać program naszych rekolekcji. Prosimy aby każda rodzina zabrała jeden folder. Plan rekolekcji będzie też wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 III w piątek – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących.
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą prosimy rodziny od    Pań.  Szmaciarz  z ul. Spokojna   14 do Pań. Błasiak ul. Spokojna 1.
  1. W minionym tygodniu w naszym kościele był pogrzeb ś.p. Stanisławy Jarczyk i Wiesława Cory. Módlmy się w Ich intencji.

Intencje Mszalne od 28.2.2016 do 6.3.2016 r.

Niedziela  – 28.2. 2016

7.00                   + Konstancja Stachańczyk, Jan m., Maria córka.

9.00                   + Józef Perończyk w 30 r. śm, Maria ż., Józef syn.

11.00                  +   Józefa (ona) Perończyk w 3 r. śm, Franciszek m.

15.00                  O bł. Boże i zdrowie dla Sylwii w 18 r. ur.

PONIEDZIAŁEK     29.2. 2016

7.00                   + Edward Mlak w r. śm. i zm. Rodzice.

17.00                 + Ferdynand Niemczyk   (od rodz. Piegzów z Żarek).

WTOREK     1.3. 2016

7.00                   + Jan Kowalski, Karolina ż.

17.00                  +   Jan Kulczyk  (od sąsiadki Julii Głowni).

ŚRODA      2.3. 2016

7.00                   +   Ferdynand Niemczyk  (od sąsiada Gąski i Mieleckich).

17.00                  + Jan Hajduk w 24 r. śm.

CZWARTEK     3.3. 2016

7.00                   + Józefa (ona) Niechwiej (od wnuka Marcina z żoną i dziećmi).

1 7.00                   + Stanisław Fabian, Julia ż., Józef syn.

PIĄTEK        4.3. 2016

7.00                 + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

17.00                  + Janina Janarek w 7 r. śm.

SOBOTA    5.3. 2016

7.00                   +   Jan Kulczyk  (od Jerzego i Józefy Bochenek).

17.00                  +   Ferdynand Niemczyk  (od rodziny Mazgajów z Alwerni).

Niedziela  – 6.3. 2016  (rekolekcje)

7.00                   W intencji parafii.

9.00                   Dziękcz. za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i zdrowie w 70 r. urodzin.

11.00                  +   Władysław Paw, Maria i Julia żony.

15.00                  + Józefa (ona) Biel w r. śm., Roman mąż.