Ogłoszenia parafialne – 22.05.2016 r. Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Ogłoszenia parafialne – (22.5.2016 r.).

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych każdego dnia po Mszy św. wieczornej.
  1. We wtorek, 24 maja o godz. 19.30 spotkanie na plebani wszystkich odpowiedzialnych za przygotowanie drugiego pikniku parafialnego.

1. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy
    w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów i feretronów, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Wszystkie dzieci,  te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  1. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
  1. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego.
  1. W najbliższą niedzielę 29 maja o godz. 18.00 w kapliczce na Kamionce będzie Msza św. i majówka. O godz. 17.00 wyruszymy pieszo od naszego kościoła do kapliczki na Kamionce. Zapraszamy wszystkich parafian.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz, kapłan i założyciel zakonnego zgromadzenia oratorianów (filipinów).
  1. Bóg zapłać za przystrojenie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy rodziny od Pań. Jarczyków ul. Konwaliowa 1  do Pań.  Dudziców ul. Słoneczna 10.
  1. W minionym tygodniu w nasze parafii był pogrzeb ś.p. Witolda Celarka. Módlmy się do Boga w Jego intencji.

Intencje Mszalne od 22.5.2016 do 29.5.2016 r.

Niedziela  – 29.5. 2016  Najświętszej Trójcy

7.00                   +   Wiesław Pierzynka.

9.00                   + Rozalia Kaczmarska, Kazimierz Kaczmarski i Rozalia żona.

11.00                  +   Stanisław Wątroba  (od córki Moniki).

15.00                  + Stanisław Piegza i zm. Rodzice – od chrześnicy Ani z rodz.

PONIEDZIAŁEK 23.5. 2016

7.00                  +   Rozalia Rychlik  (od siostry Zofii).

18.00                  + Józef Wątroba w 15 r. śm., Stanisława ż., Józef syn, Sławomir wnuk.

WTOREK     24.5. 2016

7.00                   +   Wiesław Jarczyk  (od brata Mieczysława z rodz.).

18.00                  + Józefa Filipek.

ŚRODA      25.5. 2016

7.00                   +   Czesław Halbina  (od rodziny Szarek).

18.00                  Dziękcz. w 50 r. ur. z prośba o bł. Boże i zdrowie dla Jana.

CZWARTEK     26.5. 2016 Boże Ciało

7.00                  + Janina Janarek w 7 r. śm.

9.00                 +   Stefania Piegza  (od córki Małgorzaty z rodz.).

11.00                  Dziękcz. z uwielbieniem Najśw. Sakramentu – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                            1 5.00                +   Józef Gąsiecki, Stefania ż., Stanisław Maciejczyk zięć.

PIĄTEK        27.5. 2016

7.00                  +   Wiesław Jarczyk  (od brata Kazimierza z rodz.).

18.00                   +   Rozalia Rychlik  (od wnuczki Agnieszki z rodz.).

SOBOTA    28.5. 2016

7.00                  +   Andrzej Kosowski  (od siostrzeńca Andrzeja Szmaciarza  z rodz.).

18.00               +   Halina Piątek w 15 r. śm., Józef ojciec, Karol teść i zm. Dziadkowie.

Niedziela  – 29.5. 2016

7.00                   +   Stanisława (ona) Warchoł i Józef m.

9.00                   + Antonina i Józef Jarczyk, synowie: Wiesław i Józef.

11.00                  +   Irena Szala w 4 r. śm., Stanisław m.

15.00                  + Anna Mazgaj w 14 r. śm., Franciszek m.